Film dokumentalny “Metallica: The Early Years” do obejrzenia na Spotify i YouTube

0

Jak wspominaliśmy w tym poście, serwis Spotify postanowił uwiecznić dokonania wczesnej Metalliki, dokumentując okres 1981-1984 w czteroczęściowym filmie “Metallica: The Early Years” w ramach Spotify Landmarks. Pierwszą część, zatytułowaną “Metal Militia” możecie obejrzeć poniżej.

Spotify Landmark przedstawia historie najbardziej znanych muzyków, albumów, koncertów, najważniejszych wydarzeń w muzyce. Film rozpoczyna się w momencie, kiedy Lars spotyka Jamesa, a następnie opowiada on o pierwszym koncercie, demo “No Life ‘Till Leather” oraz o przyjęciu Cliffa Burtona do zespołu. Oprócz Larsa i Jamesa, w wywiadzie możemy usłyszeć takie osoby jak Brian Lew, Brian Slagel, David Marrs, Scott Ian. Od samego początku śledzili oni losy Metalliki, są w posiadaniu rzadkich kaset i plakatów, opowiadają o scenie muzycznej 30 lat wstecz.

Pozostałe części dostępne są dla użytkowników Spotify, wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Zalecamy wejść na tę stronę i pobrać łącze przez SMS.

Całość ukazała się wczoraj i została przyćmiona przez opublikowanie nowego utworu Metalliki i zapowiedź albumu “Hardwired…To Self-Destruct”.

Udostępnij to

O autorze

Aleksandra