Dave Mustaine zbojkotował wydanie “No Life Till Leather”

0

Były gitarzysta Metalliki i frontman Megadeth, Dave Mustaine, przyznał we wpisie na twitterze, że jego były zespół miał w planach wydanie pierwszego dema, ale Dave zablokował ten pomysł. Powodem były pretensje Larsa Ulricha do praw autorskich, na które wg. Mustaine’a perkusista nie zasługiwał:

James skontaktował się ze mną 2 lata temu. Chcieliśmy oficjalnie wydać demo “No Life Till Leather” jako album, z 27 piosenkami, zdjęciami, różnymi bajerami, ale rozmowy zostały przerwane, bo Lars chciał być uznany współautorem dwóch piosenek, do których napisałem każdą nutę i każde słowo. Mam wiadomości. Odpuściłem.

Ostatecznie “No Life Till Leather” ukazało się w niskim nakładzie jako kaseta (czyli tak jak oryginalne wydanie) z okazji Record Store Day w 2015 roku.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!