Dave Mustaine ujawnia ulubiony ze swoich kawałków Metalliki

0

W nowym wywiadzie przeprowadzonym przez LA Weekly,  frontman Megadeth, Dave Mustaine został zapytany o to jak spędził podróż busem z Nowego Yorku do Kalifornii po tym jak  w 1983 roku został wywalony z Metalliki.

Wyglądałem przez okno. Dużo. To było strasznie bolesne… bo, pamiętaj, że żyłem z nimi, nie miałem pracy, zarobków, żadnych pieniędzy. Wsadzili mnie do busa bez żadnej kasy. Nie miałem więc nawet na jedzenie. Nic. Byłem w czterodniowej podróży bez niczego do jedzenia ani do picia. Ta podróż to było czterodniowe, pieprzone piekło. Uczyłem się żebrać. Jak nakłonić ludzi by kupili mi gorzałę bym mógł przespać noc w busie. [Śmiech] Na przystankach, kiedy bus się zatrzymywał i czekaliśmy na innego kierowcę modliłem się by nie zaspać na przesiadkę i podobne do tego gówno. Nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego w życiu. Jest inaczej kiedy wiesz co masz robić i gdzie iść. I kiedy masz pieniądze. Pieniądze są rozwiązaniem wszystkich twoich problemów, ale jeśli nie możesz nawet do nikogo zadzwonić? To mocno popieprzone.

Mustaine odpowiedział także na pytanie dotyczące tego, który z czterech kawałów, które współtworzył na debiutanckim krążku Metalliki “Kill ‘Em All” jest jego ulubionym:

Mój ulubiony? Hmmm. Interesujące. Dobre pytanie. Wiesz, lubię ‘Phantom Lord’ i ‘Metal Militia’ bo to bardzo interesujące utwory. Ale jeżeli pytasz o mój ulubiony numer Metalliki jaki napisałem to prawdopodobnie będzie to ‘The Call Of Ktulu’ [instumentalny numer z “Ride the Lightning”]. On się wyróżnia. A kiedy masz utwór, który wyróżnia się, w dodatku bez słów to jest to duża rzecz.

Udostępnij to

O autorze

potworzbagien

Co tu dużo mówić, kocham muzykę. Od Mety przez Rudego po System i Mansona. Uwielbiam odnajdywać perełki wśród młodych zespołów takich jak Avatar czy Reignwolf, wielką miłością pałam również do naszych rodzimych Kabanosów. Zaraz będzie ciemno!