Podsumowanie ro(c)ku DeathMagnetic.pl – WYNIKI

0

Drodzy Czytelnicy,

21 grudnia 2015 ogłosiliśmy Podsumowanie ro(c)ku DeathMagnetic.pl. Do wygrania były cenne nagrody ufundowane przez Drewniane Kostki Gitarowe, Wydawnictwo In Rock / Wydawnictwo Vesper, Wydawnictwo c2, Prestige MJM, Go Ahead oraz zespoły: People of the Haze, In Hell’s Duty, DEALER, Phedora, Drugs & Drive, ObsolencE. Głosowanie w 10-ciu kategoriach trwało do 10 stycznia na stronie facebook wydarzenia, więc najwyższy czas ogłosić wyniki. W sumie oddaliście 4972 głosów, za co bardzo dziękujemy! Szczególne podziękowania przekazujemy natomiast tym, którzy postanowili poświęcić swój czas i stworzyć własne podsumowanie. Najciekawsze zgłoszenia nagrodziliśmy – przeczytacie o ty na końcu artykułu.

 1. Płyta roku 2015 – Polska

Tytuł płyty roku otrzymał wrocławski Deadpoint. Jego “The Art of Deception” uzyskała 194 na 585 Waszych głosów i pokonała tak uznane firmy, jak Riverside (72 głosy) i Chemia (68 głosów). Tuż za podium również miłe zaskoczenie, czyli Nocny Kochanek ze swoim “Hewi Metalem”.

deadpoint

1

2. Płyta roku 2015 – świat

W tej kategorii dominacja jednej grupy była niepodważalna. “The Book of Souls”, czyli najnowsze dzieło Iron Maiden zebrało prawie połowę głosów (153 na 320). Na kolejnych miejscach uplasowali się Ghost z “Meliora” oraz Lamb of God z “VII” spychając z podium starszych kolegów ze Slayera i Motorhead.

the-book-of-souls2

3. Piosenka roku 2015 – Polska

W tym wypadku innego werdyktu nie przyjmowaliśmy do wiadomości. Alcoholica ze swoim pierwszym autorskim numerem “Beer’em All” także zgarnęła prawie połowę głosów (201 na 464). Na podium znalazło się także miejsce dla zupełnie odmiennych gatunkowych Lao Che oraz Mgły. Gratulacje!

3

4. Piosenka roku 2015 – świat

Jeżeli chodzi o zagranicę, Ironi w tym roku zgarnęli wszystko – uznaliście, że oprócz tytułu płyty roku, należy im się również triumf w kategorii “Piosenka roku”. Epicki, 18-minutowy utwór “Empire of the Clouds” podbił Wasze serca i uszy zdobywając niespełna 1/3 głosów (85 na 260). Tym samym pokonał “Repentless” Slayera oraz “Cirice” Ghost.

4

5. Najlepszy koncert festiwalowy/stadionowy 2015

W kategorii dużych koncertów niespodzianki raczej nie było – zwyciężył długo wyczekiwany koncert AC/DC na Stadionie Narodowym (92 na 205 głosów), który być może był ostatnią okazją, by zobaczyć ten legendarny zespół na żywo. Co ciekawe, drugie miejsce zdobył jedyny polski zespół w zestawieniu, czyli Decapicated ze swoim Woodstockowym koncertem (65 głosów). Podium zamyka Flogging Molly, także z Woodstocku, jednakże już z dużą stratą do pierwszych dwóch miejsc (18 głosów).

AC/DC: Obejrzyj nagrania koncertu na Stadionie Narodowym [27.07.2015]5

6. Najlepszy koncert klubowy/halowy 2015

Walka o najlepszy koncert o mniejszej skali była zdecydowanie bardziej zacięta. Do końca równo walczyły 4 ekipy, zwyciężyła jednak ta, której na żywo już nigdy nie zobaczymy – Motorhead ze swoim występem na Torwarze (79 na 339 głosów). Kolejne miejsca to różnice 1 procenta – srebro dla Foo Fighters (68 głosów), brąz dla Judas Priest (63 głosy). Rob Halford na pewno byłby szczęśliwy 😉 Czwartemu Slipknotowi do znalezienia się na podium zabrakło 3 głosów.

6

7. Rozczarowanie roku 2015

Tutaj werdykt był raczej oczywisty – brak nowej płyty Metalliki, na którą wszyscy czekamy. Już podczas głosowania dowiedzieliśmy się, że zmarł Lemmy Kilmister, być może dlatego jego “stan zdrowia” znalazł się dopiero na 3. pozycji. Drugim najważniejszym rozczarowaniem roku zostały natomiast ceny biletów na koncerty, które niestety w wielu przypadkach z roku na rok przełamują nową granicę i to bynajmniej w pozytywnym sensie. Poza podium znalazło się inne szeroko komentowane wydarzenie i zaskoczenie, czyli gościnny udział Dody na koncercie Slasha.

hetfield-zombie-metallica-james-call-of-duty-black-ops-iii7

8. Nadzieja na 2016

Tak, jak rozczarowaniem roku był brak nowej płyty Metalliki, tak samo macie nadzieję, że ukaże się ona w 2016 roku (hehe). Na to wiekopomne wydarzenie czeka 199 osób na 444 głosujące. Jesteście zainteresowani również nową płytą Tool, a także jesteście ciekawi, jak zaprezentują się Guns N’ Roses w składzie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem, którzy jak się okazuje pojawią się razem na scenie już w kwietniu… My także czekamy z niecierpliwością.

james-hetfield-zombie-metallica-call-of-duty-black-ops8

9. Muzyczna książka roku 2015

Okazuje się, że czytelnictwo w Polsce nie umiera, a przynajmniej Wy lubicie czytać o swoich ulubionych wykonawcach. Na pierwszym miejscu z 55 na 139 głosów znalazła się nowa autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a w formie rad dla “pacjentów”, która także wzbudziła nasz entuzjazm. 34 głosy zebrała natomiast inna autobiografia – Duffa McKagana z Guns N’ Roses, po którą również zdecydowanie należy sięgnąć. Trzecie miejsce to stara dobra Metallica “Prosto w czerń: 1991-2015”. Wszystkie z nominowanych książek recenzowaliśmy na naszych łamach.

gigacacd

9

10. Polski underground roku 2015

Najbardziej “podziemna” kategoria cieszyła się największym zainteresowaniem. Oddano w niej aż 1855, czyli 37% wszystkich głosów! Tym samym mamy zaszczyt ogłosić, że polski underground ma się świetnie, a na jego czele w 2015 roku stanął lubelski zespół Phedora, który uzyskał 702 głosy. Na podium wspięła się jeszcze Wiewiórka Na Drzewie oraz M.O.R.O.N. Serdecznie gratulujemy!

10

Wyniki konkursu!

Wśród nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy 15 najciekawszych. Lista szczęśliwych zwycięzców znajduje się poniżej. Wyczekujcie listonosza!

 1. Sebastian Wiewiór – 2 bilety na Manowar! Nagroda Prestige MJM.
 2. Dagmara Rumińska – podwójne zaproszenie na Tracer, pojedyncze zaproszenia na Cancer Bats oraz Roam (koncerty w Warszawie), nagroda agencji Go Ahead.
 3. Mariusz Bil – Drewniane Kostki Gitarowe \m/

Nagrody Wydawnictwa c2:

 1. Paweł Dalka – The Rolling Stones „Warszawa ’67”, The Rolling Stones „Za żelazną kurtyną. Warszawa 1967″.
 2. Iwona Zdyb – Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku”.

Nagrody Wydawnictwa In Rock/Vesper.

 1. Jakub Szumiński – Led Zeppelin „Młot Bogów”.
 2. Franek – Metallica „Bez przebaczenia”.
 3. Rafał Joe Pistone – Ozzy Osbourne „Ja, Ozzy”.
 4. Andrzej Strzelecki – Iron Maiden „Historia Żelaznej Dziewicy”.
 5. Joanna Wiater – Slayer „Krwawe rządy”.

Płyty ufundowane przez zespoły:

 1. Mirosław Wnuk – singiel Obsolence, płyta Drugs&Drive
 2. Iza – płyty In Hell’s oraz Phedora
 3. Dominik Sawicki – płyty: Phedora, Drugs&Drive, Dealer, In Hell’s Duty
 4. Marian Krzyżyk – singiel Obsolence, płyty Drugs&Drive oraz Peole Of The Haze
 5. Łukasz Gołąbek – płyty: Drugs&Drive, Dealer
Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!