Gitarzysta Thin Lizzy: “Metallica to banda sukinsynów!”

0

Na łamach The Irish Sun pojawiło się informacja, że Eric Bell został zaproszony do zagrania ‘Whiskey in the Jar’ z Metalliką podczas koncertu w Point Theatre w Dublinie. Sam występ odbył się 5 lipca 1999 roku. Bell oczywiście był gitarzystą, który nagrał oryginalne ‘Whiskey in the Jar’ z Thin Lizzy w 1973 r.

Metallica przetransportowała muzyka z Wielkiej Brytanii do Dublina na pokładzie prywatnego odrzutowca. Eric spodziewał się choć symbolicznej zapłaty za występ w wysokości, około 2000 funtów, jednak okazuje się, że nie dostał ani grosza. Amerykańska grupa postanowiła jednak wynagrodzić go swoim własnym merchem:

Mniej więcej wpół do trzeciej tego poranka transport był już gotowy. Czekało na mnie auto, które miało zabrać mnie do domu.

Cicho się spodziewałem opłaty w wysokości około 2 kawałków. Powiedzmy sobie szczerze, taki wydatek to dla nich nic. Jednak jedyne co dostałem to ogromną ilość koszulek Metalliki, breloczków do kluczy oraz czapek. Zostałem k**** wyrolowany. Potem wszyscy się ulotnili.

Siedziałem w aucie, które miało mnie dowieźć do domu i zdałem sobie sprawę z tego, że oni mi po prostu nie zapłacili.

Myślałem, że dostanę cokolwiek poprzez pocztę, jednak okazuje się, że się przeliczyłem. Potem ktoś próbował nawiązać kontakt z Metalliką by dowiedzieć się po prostu co jest grane. Jednak zespół nie był skory do odpowiedzi.

Są po prostu bandą sukinsynów Nie mogę uwierzyć w to co oni zrobili, zwłaszcza, że jako grupa muzyczna mieli się wtedy niesamowicie dobrze. Powinni zapłacić te 2000 funtów, jednak takiego wała.

To jedna wielka ignorancja, naprawdę. Powinienem dostać moją zapłatę, jednak do tego niestety nie doszło.

Bell określił dodatkowo, że jeżeli Metallica poprosi go jeszcze o występ jako gość, to od razu zażąda minimum 5 tysięcy funtów jako zaliczkę. Stwierdził, że zawsze lepiej jest coś mieć w kieszeni, niż zostać bez grosza.

Warto podkreślić, że ostatnimi czasy od czasu do czasu dostaje się Metallice od innych muzyków. Stosunkowo niedawno zespół Celtic Frost stwierdził, że ich utwór ‘Usurper’ został niemalże zbezczeszczony przez kapelę, gdy Robert i Kirk postanowili zagrać go podczas występu w Szwajcarii:

Udostępnij to

O autorze

Michał Michalak

Dziwny typ, który nie widzi niczego dziwnego w słuchaniu Crystal Castles po wielogodzinnych sesjach z black metalem na głośnikach. Miłośnik wszelako pojętej muzyki, który nie będzie miał problemu ze znalezieniem czegoś co przypadnie mu do gustu w każdym gatunku muzycznym. Metalem zajarany od 13 roku życia kiedy to po raz pierwszy usłyszał Mayhem i Darkthrone.