Mąż Frances Bean Cobain wynajął detektywa, który oskarżył Courtney o śmierć Kurta

0

Jedyna córka Kurta Cobaina i Courtney Love, Frances Bean Cobain, przechodzi właśnie ciężki okres w życiu. Nie tak dawno wzięła ślub z “sobowtórem Kurta” Isaiah Silvą, a obecnie, po 2 latach małżeństwa para się rozwodzi. Okazuje się, że Isaiah wyczuł łatwy zarobek na wkrótce byłej już żonie, bo zamierza walczyć o alimenty w wysokości 25 tys. dolarów miesięcznie dla siebie oraz dziecka… z poprzedniego związku. Ponadto nie chce zwrócić Frances legendarnej gitary Kurta z koncertu Unplugged, którą ta mu ofiarowała.

kurt-cobain-unplugged

Oficjalnie do tego posunięcia zmusiły go groźby Courtney Love. Podobno jej były manager groził matce 7-letniego dziecka Isaiaha. Zadzwonił on do kobiety i miał powiedzieć “Już po tobie ty chora suko!” W związku z tymi groźbami Silva wynajął dobrze znanego rodzinie Toma Granta – słynnego detektywa, który już raz miał do czynienia Courtney. W 1994 roku wynajęła go do szukania Kurta, który jak twierdziła zaginął, choć Grant później nabrał podejrzeń, że Love zwodzi go i wie o tym, że wokalista Nirvany już nie żyje. Ponadto znalazł w jej rzeczach kartkę, na której ktoś “ćwiczył” pismo Kurta. Od tego czasu Grant głosi, że to Courtney to “psychopatka” i zleciła zabójstwo męża i co jakiś czas grozi, że pokaże na to ostateczne dowody. Niestety przez 22 lata do tej pory tego nie zrobił. W zeszłym roku wydał za to film “Soaked in Bleach” przedstawiający alternatywną historię śmierci Cobaina. Teraz Love będzie musiała stawić mu czoła po raz kolejny.

Frances Bean-Cobain z mężem na zeszłorocznym festiwalu Coachella.

Frances Bean-Cobain z mężem na zeszłorocznym festiwalu Coachella.

 

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!