Marty Friedman o kultowym albumie – “Master of Puppets”

0

“Master of Puppets” to jeden z najbardziej kultowych albumów w muzyce metalowej. Trudno wyobrazić sobie, żeby ktokolwiek nigdy nie usłyszał o tej płycie Metalliki. Do dziś wielu muzyków patrzy z ogromnym podziwem i fascynacją na to wydawnictwo, choć od jego pojawienia się na rynku minęło już 31 lat. Ostatnio doczekał się także swojej zremasterowanej wersji. Kolega z konkurencji, były członek Megadeth, w wywiadzie z Billboard, powiedział:

Byłem fanem Metalliki od dnia, kiedy usłyszałem ich pierwsze demo, ale kiedy pojawił się “Master of Puppets” to przerodziło się w coś głębszego. Zdałem sobie sprawę, na jak wysokim poziomie można grać metal. Jak można dać poznać się i zainteresować sobą mainstream, jednocześnie nadal brzmiąc undegroundowo jak cholera. Podziwiałem to, jak to wtedy zrobili i do dziś jestem pełen respektu dla robienia przez nich absolutnie najfajniejszych rzeczy, jakie tylko można robić w metalowym świecie. To naprawdę spory wyczyn w takim gatunku, który sam sobie narzuca tak wiele ograniczeń.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.