Letni sezon festiwalowy przy brzmieniach Kata & Romana Kostrzewskiego

0

Po sobotnim występie na Metalmanii, Kat wraz z Romanem Kostrzewskim potwierdzili, iż wciąż są w formie! Zaprezentowali przekrojową setlistę, stanowiącą zarazem udaną sentymentalna podróż do czasów, które poniekąd minęły bezpowrotnie. Status kapeli doskonale zresztą określił konferansjer festiwalu, dziennikarz Jarek Szubrycht (“Któż pod wpływem taniego wina nie wyśpiewywał refrenu ‘Głosu z Ciemności’?”).

Metalmania jednak nie była jedyną okazją, by usłyszeć legendarną formację na żywo – grupa kończy bowiem obszerną trasę koncertową po klubach, której zwieńczeniem będzie jutrzejszy koncert w Poznaniu. Tuż po nich grupa zapowiedziała udział w kilku letnich festiwalach, o których przeczytacie poniżej!

Polecamy:

Festiwal Uwolnić Muzykę

27.07 – Środa Śląska
Impreza miała swoje początki w 2012 roku i z roku na rok rozwijała się umacniając swoją pozycję na festiwalowej mapie Polski. Organizatorzy festiwalu od początku postawili na mocne rockowo – metalowe brzmienia, zapraszając znane zespoły, oraz dając szansę do zaprezentowania się młodym mniej znanym kapelom. Przyszłoroczna edycja jak zapowiadają organizatorzy festiwalu ma być przełomowa, bowiem do sprzedaży po raz pierwszy trafiły wejściówki, co ma na celu m. in. poprawę jakości lineupu jak i całego festiwalu. W przyszłym roku w roli headlinerów obok Kata & Romana Kostrzewskiego, zobaczymy black metalową Batushka która od kilku lat odnosi sukcesy na całym kontynencie. Na festiwalu zagrają m.in. In Twilight’s Embrace, Doomas, Cień oraz Arkona.

Więcej informacji

Polecamy:

Metal Doctrine Festival

28.07 – Piekary Śląskie
Druga edycja festiwalu odbędzie się już pod koniec lipca przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Wówczas poza Katem & Romanem zaprezentują się takie kapele jak Witchmaster, czy Mentor. Ogromną zaletą wydarzenia jest fakt, iż jest ono całkowicie darmowe. 

Więcej informacji

Polecamy:

Metal Mine Festival

25.08 – Wałbrzych
Mieszkańcy Wałbrzycha po raz trzeci będą mieli szansę uczestniczyć w lokalnym festiwalu – Metal Mine. Headlinerem imprezy zamykającej lato będzie powracające na scenę Decapitated. Muzycy wciąż promują swoją najnowszą płytę “Anticult” (2017), która spotkała się ciepłym przyjęciem ze strony fanów, jak i recenzentów. To jednak nie jedyna atrakcja tego wieczoru – drugim headlinerem będą weterani szwedzkich brzmień z The Haunted, skład natomiast uzupełnią m.in. Kat & Roman Kostrzewski, Azarath, Mentor oraz Mord’A’Stigmata. 

Więcej informacji

Polecamy: 

Do zobaczenia na sztuce!

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.