Gitara Davida Gilmoura została najdroższą w historii

0

Wczoraj w słynnym domu aukcyjnym Christie’s odbyły się licytacje gitar z kolekcji Davida Gilmoura. Aukcja była zapowiadana od miesięcy i reklamy przyniosły odpowiednie skutki – w sumie zebrano 21 490 750 $, czyli prawie 81 mln zł.

Najdroższą gitarą ze wszystkich został legendarny czarny Fender Stratocaster Gilmoura. Został on sprzedany za 3 975 000 $ i został jednocześnie najdroższą gitarą w historii. Drugim najdroższym egzemplarzem na aukcji został biały Strat z numerem seryjnym 0001, użytym m.in. w piosence ‘Another Brick in the Wall’. Jeden z kolekcjonerów zapłacił za niego 1 815 000 $.

Cała zebrana kwota zostanie zgodnie z życzeniem Gilmoura przekazana fundacji ClientEarth, walczącej z globalnym ociepleniem.

Pełne podsumowanie znajdziecie na stronie Christie’s tutaj.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!