Geezer Butler (Black Sabbath): “Myśleliśmy o nagraniu bluesowego albumu”

0

“The End Tour” wywołał ogromne poruszenie wśród fanów Black Sabbath, którzy wciąż nie mogą uwierzyć, że to już koniec kariery legendy heavy metalu. W wywiadzie dla Music Radar basista zespołu, Geezer Butler, opowiedział o planach zespołu po wydaniu ostatniego albumu zatytułowanego “13”.

Następcą “13” miał być bluesowy album, ale mieliśmy przed sobą dużą trasę koncertową. Nagranie nowej płyty zajęłoby nam jakieś 2-3 lata, aby dopracować wszystkie szczegóły. Pomyśleliśmy, że możemy nie dotrwać do tego czasu, więc postanowiliśmy, że lepiej wyruszyć w ostatnią trasę, a potem może kiedyś nagrać coś bluesowego.

Prawdopodobnie zajęłoby to mniej czasu, gdybyśmy utrzymali wszystko w ‘jammowym’ stylu. Nawet w czasach “Heaven And Hell Tour” Tony często pokazywał swoje wielkie umiejętności w 8-minutowych bluesowych melodiach i każdej nocy miał w zanadrzu coś nowego. Myślę, że to jest jakaś myśl.

Tony Iommi zaraz po ostatnim koncercie Black Sabbath stwierdził, że to nie jest definitywny koniec zespołu, co sprawia, że apetyty fanów tylko się zaostrzyły.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."