Frank Bello (Anthrax) wskazuje zespół, który powinien dołączyć jako honorowy członek do Wielkiej Czwórki

0

Wiele już zostało napisane o Wielkiej Czwórce. Najbardziej popularne i wpływowe zespoły thrash metalowe mają w swoich kolekcjach platynowe płyty, jak i praktycznie grają niekończące się trasy. Istnieje jednak wiele innych działających i grających zespołów, które są nieco odsunięte na bok.

Do takiego wniosku doszedł basista Anthrax, Frank Bello. W niedawnym wywiadzie dla TwinMuix zapytany o to, kogo by dodał, jeśli Wielka Czwórka miałaby się stać Wielką Piątką, bez wahania wskazuje:

Exodus, ponieważ byli od samego początku (sceny thrash metalowej w USA). To naprawdę trudny wybór. Wszyscy istniejemy od długiego czasu. Testament, Overkill – jest wiele świetnych zespołów.

Również Gary Holt, gitarzysta Exodus i Slayer, wypowiedział się podobnie w zeszłorocznym wywiadzie dla Loudwire:

Jesteśmy prawdopodobnie pierwszym zespołem thrashowym. Jedynym, z którym można się o to spierać, jest Metallica. Myślę, że w tamtym latach oba zespoły robiły swoje i jeden nie wiedział o istnieniu drugiego. Także, yeah, wnieśliśmy duży wkład, ponieważ pomogliśmy stworzyć ten gatunek. Wielka 4, 5, 10… Nie wiem, czy byliśmy pierwsi, ale myślę, że mamy pełne prawo tam być.

Holt dodał też, że wielu fanów i krytyków często nie zauważa zespołów poza Kalifornią i Ameryką Północną:

Zawsze mówię, kiedy wszyscy wskazują na ten lub tamten wielki zespół, że zapominają o Niemcach. Kreator, Destruction i Sodom byli tam na samym początku i byli też wcześniej przed wieloma amerykańskimi zespołami thrashowymi. […] Nie ograniczam tego wyłącznie do Stanów Zjednoczonych. Niemcy również powinni mieć w tej sprawie głos.

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/