Australijski rząd świętuje 45. rocznicę założenia AC/DC, wydając nową kolekcję monet

0

W duchu AC/DC i jednego z ich największych hitów, czyli „Thunderstruck”, Australijska Mennica Królewska – agencja rządowa, która jest jedynym dostawcą monet krążących w Australii – nawiązała współpracę z Questacon, Narodowym Centrum Nauki i Technologii, żeby „wybić” monety AC/DC błyskawicą stworzoną przez człowieka.

Eksperyment przeprowadzono na wystawie Caged Lightning w Questacon, gdzie stworzono błyskawicę za pomocą cewki Tesli. Dziesięć sztuk 50 centówek AC/DC przedstawiających słynne logo wysokiego napięcia i elementy z albumów zespołu zostało „wybitych” błyskawicą o natężeniu 3 500 000 V.

Ross MacDiarmid, dyrektor naczelny mennicy:

AC/DC słynie ze swojej elektryzującej energii – jest ona w ich muzyce, w tytułach niektórych piosenek, a nawet w ich logo.

Dziesięć z 30 000 monet zostało „wybitych” i zostanie losowo wysłanych do dziesięciu klientów, którzy zamówili AC/DC – 45 Years Of Thunder Uncirculated Coin za pośrednictwem m.in. sklepu internetowego Mint.

Ponownie MacDiarmid:

Uderzenie tych dziesięciu monet błyskawicą dodaje wyjątkowości elementowi AC/DC na tej edycji.

Aby pomóc dziesięciu szczęśliwym klientom zidentyfikować monety „Thunderstruck” dodaliśmy unikalne szronienie do logo AC/DC na monetach.

Produkcja dwóch monet AC/DC w mennicy nadaje im status prawnego środka płatniczego.

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/