Adam “Nergal” Darski kończy pracę nad albumem z muzyką bluesową, country i folkową

0

Już na początku ubiegłego roku pojawiły się słuchy o nowym, akustycznym projekcie Nergala. W sierpniu 2015 ukazał się z kolei filmik promujący salon fryzjerski gitarzysty, „Barberian Academy & Barber Shop”. Jako podkład dźwiękowy zastosowano utwór o wdzięcznym tytule ‚My Church is Black’. Wykonawcą wg opisu był tajemniczy „ME & THAT MAN”. Sytuacja wyjaśniła się miesiąc później, gdy Nergal udostępnił na Istagramie zdjęcie w studiu z Johnem Porterem.

W niedawnym wywiadzie dla Spark TV Darski zdradził, że praca nad jego debiutanckim albumem swojego nowego projektu dobiega końca. Frontman Behemotha mówił:

Mam aktualnie inny, drugi zespół. Chcę zakończyć pracę nad płytą w marcu i, jeśli się powiedzie, wydać ją być może we wrześniu. To jednak nie metal. To blues, country i folk. Śpiewam tam ja.

Muzyk dodał, że potrzebuje muzyki “wychodzącej poza jego granice”. Nadchodzący album jego nowego projektu ma mieć “inne podejście” pod względem warstwy tekstowej, która pozostaje jednak wciąż “bardzo mroczna”.

Nergal cały czas stara się poszerzać horyzonty – niedawno Darski opowiadał o post punkowych wpływach na nowej płycie Behemotha. Przypomnijmy, że polscy metalowcy są aktualnie w trasie “Europa Blasfemia Tour 2016”, w której towarzyszą im Abbath, Entombed AD oraz Inquisition.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.