Znamy listę wydawnictw na Black Friday 2019

0

W tym roku Black Friday wypada 29 listopada. Od paru lat do “święta promocji” podłączył się również Record Store Day, czyli święto sklepów płytowych. W ten dzień ukaże się kilkadziesiąt wydawnictw dostępnych głównie w małych, prywatnych sklepach z winylami.

Najciekawszym wydawnictwem Black Friday wydaje się singiel Tenacious D “Blue Series”, który jest efektem współpracy duetu oraz Jacka White’a. Drogi muzyków skrzyżowały się na lotnisku, podczas gdy odbywali swoje trasy koncertowe. Internet oszalał na punkcie spotkania Jacka Blacka i Jacka White’a, dlatego muzycy spotkali się w studio Third Man i nagrali wspólnie piosenkę pod roboczą nazwą “Jack Gray”. 7-calówka “Don’t Blow It”/“Kage” ukaże się jednak pod szyldem Tenacious D, Jack White pełni tylko rolę gościa specjalnego. Singiel będzie dostępny tylko w stacjonarnym sklepie Third Man Records w Nashville, więc podejrzewamy, że po wykupieniu nakładu jego ceny będą horrendalne.

Innymi płytami, które mogą zainteresować fanów rocka i metalu są pierwsze demo Black Label Society “Nuns & Roaches” limitowane do 2400 szt., “Billion Dollar Babies” i “Dragontown” Alice Cooper, picture disc “Rainbow In The Dark (Live)” DIO, “Live at Isle of Wight 1970” The Doors (wcześniej wydane na CD i BluRay), “The Electric Age” Overkill, “MTV Unplugged” Pearl Jam, “Surfing With The Alien” Joe Satriani i 7″ picture disc “All Out Life/Unsainted” Slipknot.

Pełna lista wydawnictw znajduje się tutaj.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!