Sepultura zagrała utwór ze swojego najnowszego koncepcyjnego albumu

0

Brazylijska grupa ostatnimi czasy ogłosiła, że ich najnowsze wydawnictwo będzie albumem koncepcyjnym o tajemniczej nazwie „Quadra”. Zespół ostatnio przedstawił nam utwór „Isolation”, który zagości na ich najnowszym dziele. Fani podczas festiwalu Rock in Rio w Brazylii mieli okazję usłyszeć przedsmak tego co czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Stosunkowo niedawno ujawniona została również okładka płyty, która została zaprojektowana przez Christiano Menezesa.

Gitarzysta Andreas Kisser uchylił nam rąbka tajemnicy, na temat konceptu samego albumu:

Wszyscy pochodzimy z różnych Quadr. Państwa, wszystkie narody z ich granicami, tradycjami, kulturą, religią, prawem, edukacją oraz zbiorem wszystkich innych zasad w miejscu, gdzie żyje społeczeństwo. Nasze osobowości, wszystko w co wierzymy, jak żyjemy, w jaki sposób budujemy ludzkość i relacje. Wszystko zależy od zbioru zasad z którymi dorastamy od małego. Wizje na temat kreacjonizmu, boga, śmierci oraz etyki.

Pieniądze, wszyscy jesteśmy zniewoleni przez te wartość. Mierzymy ludzi pod względem ich bogactwa i dóbr materialnych. Nieważne jaka jest twoja Quadra, żeby przeżyć będziesz potrzebować pieniędzy. Jest to jedna z pierwotnych zasad gry zwanej życiem. Dlatego na okładce naszego albumu znajduje się moneta.

Moneta ta ma na sobie wybitą czaszkę władcy, która oznacza zbiór zasad i praw z którymi żyjemy. Mapa, która na owej czaszce się znajduje reprezentuje granice wszystkich nacji na świecie. Są one liniami wymyślonymi przez społeczeństwo, które separują ludzkość pod względem rasy.

Pomysł albumu brzmi niesamowicie ciekawie. Premiera ma przypaść na początek 2020, więc pozostaje nam czekać na to co Sepultura dla nas przygotowała.

Udostępnij to

O autorze

Michał Michalak

Dziwny typ, który nie widzi niczego dziwnego w słuchaniu Crystal Castles po wielogodzinnych sesjach z black metalem na głośnikach. Miłośnik wszelako pojętej muzyki, który nie będzie miał problemu ze znalezieniem czegoś co przypadnie mu do gustu w każdym gatunku muzycznym. Metalem zajarany od 13 roku życia kiedy to po raz pierwszy usłyszał Mayhem i Darkthrone.