Zmiana terminu Record Store Day 2020

0

Ze względu na szalejący koronawirus, organizatorzy tegorocznego Record Store Day zdecydowali się przełożyć termin imprezy. Tegoroczny RSD miał odbyć się 18 kwietnia, ale został przesunięty o dwa miesiące – na sobotę 20 czerwca 2020.

Oświadczenie wydał polski organizator Record Store Day:

Record Store Day to ogólnoświatowe święto z udziałem tysięcy ludzi i małych firm. To wiele rynków, wiele sklepów, wielu dostawców i tysiące fanów. Mając na uwadze zdrowie wszystkich i bezproblemową organizację tego święta, która nie będzie miała na sumienia zdrowia uczestników, tegoroczny Record Store Day został przesunięty na sobotę 20 czerwca 2020. Podejmując tę decyzję organizatorzy wzięli pod uwagę zalecenia ekspertów, lekarzy i Narodowej Organizacji Zdrowia. 
W obliczu światowej sytuacji, głównym założeniem RSD jest, aby to święto przebiegało bezpiecznie i kompetentnie dla wszystkich uczestników: kupujących, sklepów, artystów, partnerów i dystrybutorów.
Zatem do zobaczenia w sklepach 20 czerwca 2020 roku. 
Dodatkowo jeśli sytuacja pozwoli to zachęcamy sklepy, żeby zorganizowały specjalne eventy w oryginalnym terminie, czyli 18 kwietnia, jednak BEZ wykorzystania znaku Record Store Day, bez pisemnej zgody i akceptacji organizatorów. Pozostajemy do Waszej dyspozycji w tym temacie i chętnie pomożemy. 
 
Record Store Day Polska

Tym samym fani będą jeszcze musieli zaczekać na zakup swoich wymarzonych, unikatowych tytułów. Pełną listę wydawnictw z okazji Record Store Day 2020 znajdziecie tutaj.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!