Record Store Day 2020: Zobacz listę płyt i polskie tytuły

0

18 kwietnia 2020 roku odbędzie się w Polsce, już po raz drugi, oficjalny Record Store Day. Record Store Day to święto niezależnych sklepów muzycznych, w których tego dnia będzie można kupić płyty winylowe wydawane przez wytwórnie tylko z okazji tego święta.

W polskiej edycji bierze udział 30 sklepów na terenie całego kraju. Są to niezależne sklepy stacjonarne, ponieważ jednym z warunków uczestnictwa w Record Store Day jest prowadzenie tego rodzaju działalności. W RSD nie mogą uczestniczyć sklepy sieciowe, internetowe ani hurtownie muzyczne.

5 marca o godzinie 19:00 ukazała się pełna lista wszystkich albumów wydawanych z okazji tegorocznego RSD. Będzie to ponad 700 tytułów reprezentujących wszystkie gatunki muzyczne.

Z okazji RSD, Record Store Day Polska, we współpracy z różnymi wytwórniami wyda w tym roku 6 płyt, z czego dwie z nich w globalnej dystrybucji! Z okazji Record Store Day, sklepy uczestniczące w akcji będą organizować u siebie koncerty/odsłuchy/prezentacje i inne atrakcje.

Polskie płyty, które zostaną wydane z okazji Record Store Day 2020 to:
– debiutancka płyta hardcore’owego zespołu From Today limitowana do 200 egz.
– singiel 12″ HEY “Że” na kolorowym splatterze limitowanym do 300 egz.
PERCIVAL “Wild Hunt Live Pyrkon 2018”, czyli koncert z muzyką użytą w The Witcher 3: Wild Hunt / Wiedźmin 3: Dziki Gon
ADAM CZERWIŃSKI/KRZESIMIR DĘBSKI/WOJCIECH NIEDZIELA „Two Out Of Two: Reference Acoustique” singiel 12″
TOMASZ STAŃKO QUINTET „Music For K” ltd. 500 egz.
TACO HEMINGWAY „Szprycer” 1000 egz.

Pełną listę płyt, czyli ponad 400 tytułów znajdziecie tutaj.

Wszystkie szczegóły na www.recordstoredaypolska.com i na fanpage’u Record Store Day w Polsce.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!