Anathema drugim headlinerem Summer Dying Loud

0

Kolejne ogłoszenia od organizatorów Summer Dying Loud 2020: headlinerem Anathema, a dodatkowo do składu dołączają Me And That Man, Diuna oraz Motorowl!

Anathema

Mamy w tym roku szczęście do headlinerów. Działająca na wyobraźnie muzyka spływa im spod palców, a oni sami stawiają przed sobą jeden cel, żeby nigdy nie spełniać niczyich oczekiwań. Patrząc na powyższe, nie dziwi droga, którą przez ostatnie 30 lat przeszła Anathema. Zaczęli od doom metalu, by kierując się w stronę gothic rocka i muzyki klimatycznej, wyrosnąć na jednego z najważniejszych przedstawicieli brytyjskiego rocka progresywnego i art rocka. Spodziewajcie się niespodziewanego… oraz tego, że najprawdopodobniej podczas Summer Dying Loud, usłyszymy premierowe kompozycje z zapowiadanego na ten rok następcy „The Optimist”.

Me and That Man

W przerwie pomiędzy kolejnymi trasami Behemotha, zahaczającymi o najdalsze zakątki globu, Adam „Nergal” Darski wybiera się na wycieczki do świata bluesa, folku, country, a nawet spaghetti westernu. Kraina łagodności w wykonaniu lidera najważniejszej black metalowej kapeli ostatniej dekady? Nic bardziej mylnego. W Aleksandrowie Łódzkim najsłynniejszy polski artysta podzieli się z Wami pasją i sercem, które włożył w nowy materiał Me and That Man.

W najbliższej okolicy, tylko u nas, będziecie mieli okazję usłyszeć na żywo „New Man, New Songs, Same Shit vol. 1”. Do zobaczenia pod sceną ?

Motorowl

Oldskulowy rock nie tylko nie umarł, ale ma się dobrze pod każdą szerokością geograficzną. Również zza odrą co podczas Summer Dying Loud udowodni Motorowl. Niemcy serwują ciężkie hard rockowe brzmienia okraszone wspaniałymi riffami, wpadającymi w ucho melodiami oraz odrobiną psychodelii i bluesa. A gdy już wydaje się, że wszystko zostało powiedziane wchodzą organy Hammonda… Sprawdźcie sami!

Diuna

Toruń ma szczęście do wywrotowców. Najpierw Kopernik wstrzymał słońce i ruszył ziemię, a potem Diuna wzięła się za desert rocka. I pewnie nie byłoby w tym nic szokującego, bo zespół ten w wyjątkowo sprawny sposób łączy riffy nawiązując do klasyków amerykańskiego stoner rocka z punkową energią i hałasem, gdyby nie śpiew w języku ojczystym. Jak prezentuje się pustynny rock po polsku? Przekonacie się na Summer Dying Loud słuchając piosenek m.in. z ich ostatniej płyty „Golem”.

Summer Dying Loud XII

Aleksandrów Łódzki, MOSiR
10-11-12 września 2020 r.

Anathema
Me And That Man
Napalm Death
Katla.
Night Demon
Dom Zły
Tides From Nebula
Fleshworld
Deszcz
Dead Goats
Motorowl
Asphyx
Enslaved
Year Of The Cobra
Diuna
Only Sons

Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665