Zenek (Kabanos): Zobacz teledysk do “Pripyat” i przeczytaj odkodowane teksty!

0

Jeden z najoryginalniejszych polskich tekściarzy ostatnich lat, jeden z protoplastów polskiego debilcore’u i wokalista Kabanosa. Zenek, bo to o nim mowa, wydał na początku tego roku swoja debiutancką płytę “33”.. Swoja premierę miał niedawno teledysk do ‘Prypiat’ z tej płyty. Z tej okazji twórcy mają dla Was kilka ogłoszeń:

Zenek:

Pomysł na pisanie o Prypeci zrodził się w mojej głowie przy okazji wymyślania konceptu płyty „33”. Akurat w tym roku minęła 30 rocznica katastrofy w Czarnobylu, a jest to temat, który przewija się w wielu filmach, grach i książkach. Postapokalipsa zawsze mnie pociągała. Postapokaliptyczny świat i odwieczna walka z technologią stworzoną przez człowieka to główna oś fabularna klipu. Nie tylko chodzi tu o Prypeć, ale generalnie o świat, w którym żyjemy, gdziete chnologia coraz bardziej wchodzi w nasze życie.

Zenek:

Płyta „33” napisana w akronimach została już całkowicie odkodowana przez fanów. Całe tłumaczenie albumu wraz z suplementem do niemalże każdej piosenki znajduje się na stronie www.zenek33.pl

Czarny Jobacz (scenarzysta i reżyser klipu):

Zenek zadzwonił jakoś na początku kwietnia. Dyszał do słuchawki, że chce teledysk na gwałt, bo za TRZY tygodnie TRZYdziesta rocznica katastrofy w Czarnobylu! TRZYpadek?! W każdym razie to miała być łatwa i przyjemna robota.Prosty videoclip sklejony ze statycznych zdjęć z wykorzystaniem efektu paralaksy. Już następnego dnia wiedziałem, że sam nie dam rady –praca, dom, rodzina oraz inne skutki/przyczyny dorosłości. Z prośbą o pomoc zwróciłem się do mojego serdecznego przyjaciela Kczmrka, z którym tośmy niejedną sztukę alternatywną popełnili. Wielogodzinne sesje na skajpaju, dzielenie ekranu, zarwane noce, weekendy, poobrażane kobiety, fotoszopy, blendery, aftery, vegasy, krwawiące oczy oraz bóle kręgosłupa. Kto by pomyślał, że z 3 tygodni zrobi się nagle 30. Będzie mi tego brakować. Tymczasem oddajemy w Wasze ręce nasze skromne, odrobinę pokraczne dzieło. Pripyat! Baby, have fun!

Zenek:

Płyta „33” będzie promowana na koncertach w całej Polsce wiosną 2017 roku. Szczegóły trasy będą ujawnione pod koniec roku.

Udostępnij to

O autorze

Vincent13

Miłośnik gitary pod każdą postacią, otwarty na różne gatunki muzyczne- od bluesa i funku po progresywny metal. Rok bez Woodstocku uważa za rok stracony. Poza muzyką zakochany w kinie, powieściach Agathy Christie i dziełach Beksińskiego.