Vltimas wyda debiutancki album w marcu

0

Vltimas to zespół, który składa się z trzech metalowych wyjadaczy, a są nimi: David Vincent (I am Morbid, eks-Morbid Angel), Rune „Blasphemer” Eriksen (Aura Noir, eks-Mayhem) i Flo Mounier (Cryptopsy). Niedawno zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Season Of Mist, która wypuści ich debiut 29 marca 2019 r.

Jego tytuł to „Something Wicked Marches In”. Fundament pod Vltimas został położony, kiedy Rune, po zebraniu garści riffów, przedstawił Mounierowi pomysł utworzenia zespołu. Dla dwóch muzyków, którzy skomponowali i nagrywali wiele utworów razem w przeszłości, muzyczna chemia była już przetestowana. Jednak wciąż brakowało jednego elementu. Ten niezwykły projekt muzyczny wymagał niezwykłego głosu, a Eriksen miał kontakt z Vincentem, z którym rozmawiał od wielu lat, żeby zebrać skład.

Zespół wszedł do Orgone Studios w Woburn w Anglii w maju 2018 roku. Producentem został Jaime Gomez Arellano. Tam nagrano dziewięć miażdżących utworów, które pojawią się na pełnowymiarowym debiutanckim albumie.

Ta płyta zawiera wiele wpływów, ale przede wszystkim wyróżnia się na niej symbioza tych trzech szanowanych i utalentowanych muzyków. Ciemna i złowroga atmosfera spotyka majestatyczną i władczą death metalową energię.

Lista utworów „Something Wicked Marches In”:

01. Something Wicked Marches In
02. Praevalidus
03. Total Destroy!
04. Monolilith
05. Truth And Consequence
06. Last Ones Alive Win Nothing
07. Everlasting
08. Diabolus Est Sanguis
09. Marching On

A oto premierowy utwór ‘Praevalidus’.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/