The Rising Tour 2019: Materia, Drown My Day, I Was Born Twice oraz Heresy Denied

0

Trasa The Rising 2019 jest przede wszystkim związana z kolejnym wydawnictwem zespołu Materia. Kapela od jakiegoś czasu mniej koncertowała by poświęcić się w stu procentach pracy nad nowym krążkiem.

Materia ma na swoim koncie dwa oficjalne wydawnictwa i teraz powraca na deski klubów by zaprezentować materiał, który powstawał przez ostatnie lata. Po publikacji nowego materiału, album zdaje się być nie lada zaskoczeniem a koncerty mogą zaprezentować kolejne możliwości chłopaków.

Skład trasy The Rising Tour 2019 na wybranych koncertach uzupełnią kapele które prezentują niesamowitą energię oraz poziom wykonawczy.  – Drown My Day, Fleshcold, I Was Born Twice, Heresy Denied – Takiego zestawu nie możecie przegapić!

Zagrają:
MATERIA (Polska) metal/groove/hardcore
DROWN MY DAY (Polska) deathcore, metalcore, death metal
FLESHCOLD (Polska) prog metal
I WAS BORN TWICE (Polska) nu/core/djent
HERESY DENIED (Polska) death metal/djent

Bilety: 29 PLN przedsprzedaż (https://materia.ticketos.pl) / 40 PLN w dniu koncertu

MATERIA

Zespół podczas swojej dziesięcioletniej działalności na scenie zdążył na prawdę sporo namieszać. Wiele tras koncertowych i występów z mniej, średnio i bardzo znanymi zespołami (Decapitated, Frontside, Tides From Nebula, Behemoth, Betraying The Martyrs), samodzielne trasy koncertowe po Polsce oraz Europie oraz występy na największych festiwalach ( Woodstock Main Stage x2, Woodstock Second Stage, Wacken Open Air, Metal Blast Kair, Metalhead Meeting Bukareszt,  Euroblast Kolonia, Jarocin Festiwal) sprawiły, że zespół mocno zaznaczył swoją obecność na scenie. Materia tej jesieni wraca z nowym albumem który zapowiada się być nowym obliczem tego zespołu. Chłopaki od początku istnienia bandu mieli sprecyzowane założenia. Robić swoje, być konsekwentnym i zdeterminowanym. The Rising jest kontynuacją tych założeń.

DROWN MY DAY

Grupa powstała w 2006 roku w Krakowie. W latach 2007-2010 zespół wydał kilka mniejszych wydawnictw, w tym m.in. EPkę “FORGOTTEN” (rok 2010), dzięki której zespół został zauważony przez fanów metalcore i deathcore z całej Europy. Rok 2013 przyniósł pierwszy pełnoprawny album “CONFESSIONS”, który ukazał się dzięki niemieckiej wytwórnii NOIZGATE RECORDS. Album promowany był licznymi trasami koncertowymi na terenie całej Polski oraz w takich krajach jak chociażby Niemcy, Belgia, Holandia, Słowacja, Węgry czy Czechy.

W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi longplay zatytułowany “THE GHOST TALES” (Noizgate Records). DROWN MY DAY promowali ten materiał w trakcie trasy koncertowej KNOCK OUT TOUR gdzie wystąpili się u boku DECAPITATED, FRONTSIDE oraz VIRGIN SNATCH. W tej chwili zespół szykuje kolejne małe wydawnictwo, którego premiery możemy spodziewać się na przełomie 2019 i 2020 roku.
Muzyka Drown My Day to mieszanka metalcore, death metal oraz hardcore. Skład grupy od 2016 roku tworzą: Maciej Korczak (wokal), Sergiusz Smolnicki (gitara), Sławomir Wojtas (gitara), Arkadiusz Antosz (bas) oraz Kuba Homik (perkusja).

FLESHCOLD

Lawirujący gdzieś w odmętach progresywnego metalu Fleshcold łączy w swojej muzyce dojrzałe linie melodyczne z dającymi dziecięcą radość, łamiącymi żebra breakdownami. Kwintesencją tego połączenia jest wydany w zeszłym roku minialbum “C.O.L.D”. Cztery utwory, których nazwy składają się na tytułowy akronim, są dobrze znane polskim fanom; zespół w obecnej formie funkcjonuje od 2014 roku i już od samego początku chętnie grywa trasy koncertowe z najbardziej rozpoznawalnymi, rodzimymi formacjami ze swojej niszy, pokroju Materii czy Mentally Blind. Ostatnio grupa chętnie wspiera lokalną “corową brać”, dzieląc scenę z najciekawszymi wśród nowych zjawisk muzycznych w kraju. Na koniec, DEVILMAN z przyjemnością pokaże wam rogi, żeby przygotować was na ogień, który zagości na scenie.

I WAS BORN TWICE

I Was Born Twice (nu/core/djent), charyzmatyczny skład z dwoma głównymi wokalistami grający nowoczesne odmiany muzyki metalowej o warstwie lirycznej budowanej na historiach i spostrzeżeniach Tom’a Tatonia nabytych podczas walki z nowotworem, który kilka lat temu odebrał mu głos. Dziś ponownie jako wokalista, spełnia swój przekaz ze sceny wykrzykując emocjonalnie by nie poddawać się choćby nie wiem co, i korzystać z każdej chwili swojego życia. Agresywna muzyka dla pozytywnych ludzi – wg tej dewizy można określić twórczość zespołu. IWBT zostało stworzone w roku 2014. Zespół wydał w tym samym roku EP pt. “Tickets to Limbo” w klimacie metalcore zmiksowane przez WidekMusic. Po kilkunastu koncertach zespół szukał swojego brzmienia, a w ciągu kolenych dwóch lat skład zmienił się w swojej formie i liczebności. Niekompletny jeszcze skład nagrał płytę bardzo ciepło przyjętą przez recenzentów, pt. “RiseN”, za której brzmienie odpowiada Roman Kharyukov. Wiosną 2019 rozpoczął nagrania w Hertz Studio swoje kolejne wydawnictwo, nazwane “Evolva”, gdzie brzmienie zostało przebudowane na jeszcze cięższe i jeszcze bardziej wyraziste.
Skład obecnie tworzą:
Tom Tatoń – wokal, Filip Kos – wokal, Mateusz Siąkała – gitara, Artur Kempny – bas, Paweł Larysz – perkusja.

HERESY DENIED

Powstałe 7 lat temu Heresy Denied łączy nowoczesną odmianę death metalu z djentem. W swojej twórczości zespół nawiązuje do czołowych przedstawicieli gatunku progresywnego metalu jak i kapel, które zdefiniowały jego nową odmianę. W muzyce ich nie brakuje sążnistych breakdownów, połamanych riffów, akustycznych przejść jak i mięsistych partii gitarowych. Do tej pory HD supportowało takie kapele jak Suicide Silence, Thy Art Is Murder, Fallujah, My Autumn, czy Traitors. Zespół wydał w 2016 swój pierwszy album pt. „Innerception” i jest w trakcie prac nad kolejnym długograjem.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!