Stone Temple Pilots: Johnny Depp dołączył do zespołu na pierwszym koncercie

0

Niezłomni Stone Temple Pilots, którzy po śmierci dwóch byłych wokalistów – Scotta Weilanda i Chestera Benningtona – znaleźli wsparcie w osobie Jeffa Gutta, rozpoczęli trasę po Stanach Zjednoczonych.

2 maja w Santa Clarita w Kalifornii odbył się pierwszy pełnowymiarowy koncert grupy (nie licząc “rozgrzewki” w Troubadour w listopadzie). Setlistę wypełniły klasyki, ale też rarytasy w postaci ‘Regeneration’ i ‘Glide’ jeszcze z czasów Weilanda oraz dwa utwory, które znajdą się na nowej płycie zaplanowanej na 16 marca – ‘Meadow’ oraz ‘Roll Me Under’.

Na bis do zespołu dołączyli Wayne Kramer z MC5 oraz Johnny Depp, który podsycił niedawne plotki o dołączeniu do STP jako drugi gitarzysta. Muzycy wykonali razem klasyk MC5 ‘Kick Out the Jams’ oraz ‘Sex Type Thing’.

Na razie nie zostały ujawnione plany grupy, czy po amerykańskiej trasie wybiorą się do Europy, ale wydaje się to kwestią czasu. Tymczasem poniżej skrót całego koncertu, który pojawił się na YouTube na kanale poświęconym Stone Temple Pilots:

Stone Temple Pilots Setlist The Canyon - Santa Clarita, Santa Clarita, CA, USA 2018, 2018 North American Tour

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!