Steven Adler: “Nikt nie zna nazwiska obecnego perkusisty Gunsów”

0

Nazwisko Adler jest na pewno dobrze znane wszystkim fanom Guns N’ Roses. Perkusista, który nagrał z zespołem płytę “Appetite for Destruction”, został zapytany w niedawnym wywiadzie dla Perú21 jak to jest, gdy większość ludzi uważa go za jedynego prawdziwego perkusistę Gunsów. Muzyk odparł:

Czy znasz nazwisko perkusisty, który gra w Guns N’ Roses obecnie? Widisz, ja też nie. Nikt go nie zna. Dowiedziałem się jedynie, że grał tam Matt Sorum, bo zadzwonił do mnie w zeszłym tygodniu. (śmiech) Żartuje. Kocham cię, Matt.

Steven mówił też o reputacji Guns N’ Roses, które zapracowało sobie w latach 80′ na status zespołu wyznającego zasadę “sex, drugs and rock and roll”:

To był styl życia. Gdy dorastaliśmy, to samo robiły zespoły, które śledziliśmy i kochaliśmy. Oni nie mieli “Behind The Music” (program telewizyjny nadawany przez VH1 – przyp. red.), tak jak to jest teraz, gdy słyszysz muzyków, z którymi dorastaliśmy, mówiących o tym, jak spóźniali się na koncerty, jak bardzo byli chorzy i przez ile odwyków musieli przejść. Wtedy wyglądało to bardziej jak: “Hej, jeśli chcesz być gwiazdą rocka, właśnie to musisz robić.” Było to jednak błędne mniemanie, bo rock and rock daje o wiele więcej frajdy i ekscytacji, gdy jesteś wszystkiego świadom.

Jednak gdy jesteś młody, jesteś nieśmiałym nastolatkiem, to próbujesz odkryć siebie i zrozumieć, jaką jesteś osobą. Chcesz się dopasować, pijesz kilka drinków i nagle potrafisz rozmawiać z dziewczynami. I w taki sposób się wciągasz. Na początku myślisz: “Oh, potrafię rozmawiać z laskami. Jestem towarzyski.” Potem wciąga cię to jeszcze bardziej i całkowicie przejmuje twoje życie, a to po prostu strata czasu. Zmarnowałem 20 lat, robiąc to i chciałbym odzyskać tamten czas, ale nie jestem w stanie. Jedyną rzeczą, którą mogę zrobić, to żyć teraz najlepiej, jak potrafię.

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej. Przyznajcie się sami, potraficie wymienić chociaż połowę członków obecnego składu Guns N’ Roses?

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.