Smashing Pumpkins: Nowy utwór i zapowiedź albumu

0

Ekipa Billy’ego Corgana opublikowała drugi kawałek z nadchodzącej płyty. Zdradzono także jej tytuł, okładkę oraz datę premiery.

‘Silvery Sometimes (Ghosts)’ to drugi singiel z albumu zatytułowanego “Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun.” Ukaże się on 14 listopada nakładem wytwórni Corgana – Martha’s Music.

Piosenka robi zdecydowanie lepsze wrażenie niż dość pretensjonalna ‘Solara’, która podzieliła fanów. Jest więc nadzieja na udane dzieło Smashing Pumpkins, pierwsze od 18 lat z Jamesem Iha w składzie.

Płytę wyprodukował Rick Rubin. Na początku Corgan zapowiadał wydanie dwóch EP-ek, jednak jak to ma w zwyczaju w ostatnich latach, szybko zmienił zdanie i ostatecznie ukaże się pełna płyta, która jednak i tak ma dopisek “Vol. 1”. Oto tracklista:

1. “Knights of Malta”
2. “Silvery Sometimes (Ghosts)”
3. “Travels”
4. “Solara”
5. “Alienation”
6. “Marchin’ On”
7. “With Sympathy”
8. “Seek and You Shall Destroy”

Zespół zakończył właśnie amerykańską trasę i w tym roku zagra jeszcze jedynie dwa koncerty w Europie – 16 października w Londynie i dwa dni później w Bolonii.

Oto okładka “Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun.”, którą można już zamawiać na oficjalnej stronie SP w wielu wersjach.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!