Slipknot: Chris Fehn opuścił zespół

0

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o konflikcie między zespołem, a Chrisem Fehnem – jednym z jego perkusistów.

Fehn oskarżył kolegów (a w szczególności Coreya Taylora i Shawna Crahana) o niesprawiedliwy podział pieniędzy pochodzących z tras koncertowych i sprzedaży merchu.

Dziś na stronie zespołu pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie, z którego można wywnioskować, że perkusista, znany z charakterystycznej maski Pinokia, nie jest już częścią zespołu:

“Slipknot jest skupiony na tworzeniu albumu nr. 6, oraz na przygotowaniach do nadchodzącej najlepszej w historii trasy koncertowej. Chris wie dlaczego nie jest już częścią Slipknot. Jesteśmy rozczarowani, że wolał wskazywać palcem i rozgłaszać oskarżenia, niż skupić się na tym co ważne i wciąż być cześcią zespołu. Wolelibyśmy, by nie podążył tą ścieżką, lecz ewolucja jest nieodłącznym elementem życia.”

Chris Fehn związany był z zespołem od 1998 roku. Wystąpił na wszystkich dotychczasowych wydawnictwach grupy.

Znalezione obrazy dla zapytania chris fehn

Slipknot pracuje obecnie nad szóstym albumem studyjnym. Premiera krążka zapowiedziana jest na 9 sierpnia 2019 roku. Tytuł, okładka ani lista utworów nie są jeszcze znane.

W ramach tegorocznej trasy koncertowej, Slipknot odwiedzi również Polskę. Zespół będzie headlinerem pierwszego dnia Mystic Festivalu odbywającego się 25-26 czerwca 2019 w krakowskiej TAURON Arenie.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik Thrashu i klasycznego Heavy Metalu. Nie pogardzi także dobrym rockiem, a nawet lżejszymi brzmieniami. Fan Metalliki odkąd tylko sięga pamięcią. Absolutnie zakochany w „...And Justice for All" i prawdopodobnie największy na świecie fan Black Sabbath.