Sabaton: Nowy album “Heroes” do odsłuchu

0

“Heroes” to 7. album szwedzkiej grupy, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Album powstał w Abyss Studio pod okiem Petera Tägtgrena (Amorphis, Children Of Bodom), który pomagał również przy tworzeniu poprzedniego albumu “Carolus Rex”. Jest to również pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. Do zespołu dołączyli gitarzyści Christoffer Rörland, Thobbe Englund oraz perkusista Hannes Van Dahl.

Głównym tematem płyty są bohaterowie wojen i bitew, które odbywały się w XX wieku oraz ludzie, którzy stanowią wzór do naśladowania pod względem cech charakteru (honor, patriotyzm).Na albumie pojawił się utwór związany historycznie z Polską. Jest to ‘Inmate 4896’, poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, który dobrowolnie pozwolił zamknąć się w obozie Auschwitz, by udokumentować dokonywane w nim okropności. 

Album możecie przesłuchać w całości klikając w ten link

www.youtube.com/watch?v=1W9d14xRK0o
Lista utworów na “Heroes”:

01. Night Witches
02. No Bullets Fly
03. Smoking Snakes
04. Inmate 4859
05. To Hell And Back
06. The Ballad Of Bull
07. Resist And Bite
08. Soldier Of 3 Armies
09. Far From The Fame
10. Hearts Of Iron

Sabaton: "Heroes" w całości do odsłuchu.

Album promują kawałki ‘Resist and Bite’ oraz ‘To Hell and Back’. Oba zostały opublikowane przez Nuclear Blast na YouTube wraz z tekstem. 4 kwietnia zespół rozpoczyna trasę po Stanach Zjednoczonych, a następnie przenosi się do Europy. Latem zobaczymy ich dwukrotnie w Polsce – 29 sierpnia na Śnieżka Fest w Straszęcinie koło Dębicy, a dzień później na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.