Tony Iommi (Black Sabbath): “Występ w londyńskim Hyde Parku może być naszym ostatnim”

1

Legendarny gitarzysta Black Sabbath, Tony Iommi, w wywiadzie dla Metal Hammer stwierdził, że występ grupy na festiwalu Barclaycard British Summer Time może być ostatnim w jej karierze. Zaplanowany na 4 lipca koncert w londyńskim Hyde Parku jest ostatnim, jaki póki co Black Sabbath ma w planach. Obok długoletnich legend metalu fani na scenie będą mogli zobaczyć zespoły takie, jak Soulfly, Faith No More, Soundgarden oraz Motörhead.

Tak Iommi wypowiada się na temat kontrowersyjnej informacji:

To może być nasz ostatni występ. Nie chciałbym, żeby tak było, ale nie mamy żadnych koncertowych planów po 4 lipca. Szczerze mówiąc nie chciałbym w takim tempie już dłużej koncertować – to sprawia, że czuję się naprawdę źle.

Kiedy jestem na scenie, nie mam żadnego wsparcia, co oznacza, że muszę być świadomy tego, czy nowotwór będzie miał nawrót, czy nie. Po prostu nie wiem. Martwi mnie to. Po obecnej trasie poddam się kolejnym badaniom i wtedy sytuacja na nowo się wyklaruje.

Koncert w Hyde Parku to świetny sposób na zakończenie europejskiej trasy. Występują tam naprawdę dobre zespoły, co oznacza, że przyjdzie sporo różnych ludzi. Nie planowaliśmy jeszcze tego występu jako ostatniego, ale myślę, że na pewno będzie on szczególny.

Iommi

Udostępnij to

O autorze

Bartosz Pietrzak

Mój pierwszy kontakt z cięższą muzyką to "Live & Rare" KoRna. Potem poszło już z górki... Jeśli nie nerdzę nad tekstami to jestem na koncercie lub robię hałas ze swoim zespołem. Aha, bez swojej brody byłbym nikim. To samo tyczy się reszty redakcji.