Rob Trujillo o nowym albumie Metalliki: „Ukaże się szybciej niż dwa poprzednie”

0

Częstotliwość wydawania płyt przez Metallikę w ostatnich latach może wystawić cierpliwość fanów na próbę. Na „Death Magnetic” trzeba było czekać pięć lat, a na „Hardwired…” osiem. Być może kolejna ukaże się szybciej, gdyż według słów basisty zespołu, Roberta Trujillo, prawdopodobnie tak się stanie.

Muzyk w trakcie wywiadu dla podcastu „The Music”, który przeprowadził z nim Neil Griffiths, powiedział tak:

Mamy specjalne pomieszczenie, które nazywamy „The Tuning Room”, czyli miejsce, w którym możemy grać i rozgrzewać się przed koncertem. Tam zawsze mamy jakieś pomysły i pojawiają się nawet takie, które trwają kilka sekund, lecz wszystkie one są nagrywane. Oczywiście, kiedy wszyscy jesteśmy w domu też mamy pomysły.

„Death Magnetic” był w dużej mierze zespołowym wysiłkiem. „Hardwired…” skupiał się głównie na pomysłach Jamesa, a także czerpał z tego, co zrobiliśmy na poprzedniej płycie.

Natomiast zapytany o możliwą datę premiery nowego albumu Metalliki odpowiedział:

Ukaże się szybciej niż dwa poprzednie. Myślę, że tym razem będziemy mogli niebawem wskoczyć do studia i zacząć pracować.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/