Metallica: Czy powróci festiwal Orion Music + More?

0

Rok temu James Hetfield wyznał, że Orion Music + More – festiwal organizowany przez Metallikę, przyniósł zespołowi ogromne straty, sięgające milionów dolarów. Może formacja na brak kasy nie narzeka, a to niepowodzenie nie uszczupliło drastycznie metallikowych portfeli, ale muzycy łeb do interesów mają, dlatego dalsze wyrzucanie zielonych w błoto nie wchodziło w grę. Jednak Lars Ulrich zapytany po latach o ponowne pojawienie się festiwalu, nie kryje swoich nadziei związanych z przedsięwzięciem:

Oby, oby festiwal powrócił. Ten temat zszedł na dalszy plan, ze względu na nasze zaangażowanie w album. Myślę, że następne lata skupią się na trasie i promocji nowej płyty. Sądzę, że potrwa ona do 2019 roku. Być może w tym czasie spróbujemy zorganizować kolejny Orion. Zrobiliśmy dwa w Stanach, może czas na Europę, Kanadę albo Meksyk…

Orion Music + More był bardzo zróżnicowanym muzycznie festiwalem. Na pytanie czy nie lepiej byłoby skupić się na bardziej metalowym lineupie, Lars odpowiada:

Jedyna rzecz, o której już rozmawialiśmy to zorganizowanie czegoś mniejszego i… szukam dobrego słowa. Hm… czegoś na kształt butiku wypełnionego bardziej Metalliką. Może to będzie Metallica i inne rzeczy, może Metallica przez cały weekend, ale w dużo mniejszej odsłonie. Nic jeszcze nie zdecydowaliśmy, ale bierzemy pod uwagę wszystkie dostępne opcje.

Po czym dodaje:

Słuchaj, każdy wie, że mamy różne gusta muzyczne w kapeli i nie słuchamy metalu 24 godziny na dobę. Zdaję sobie sprawę, że ludzi może to nadal trochę zaskakiwać, ale ci, którzy nas dobrze znają, to już to zaakceptowali. Więc zobaczymy jak to wszystko się rozegra. W tej chwili czeka nas bardzo pracowity rok 2017, ale mamy nadzieję, że Orion wróci w 2018, a może 2019. Zobaczymy.

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.