Rex Brown chce wydać album z coverami

0

Kilka miesięcy temu ukazał się solowy krążek Rexa Browna, zatytułowany “Smoke On This…”. Muzyk nie planuje jednak dłuższego odpoczynku – w jednym z ostatnich wywiadów były członek Pantery i Down zdradził, że ma zamiar wydać album z coverami.

W trakcie wywiadu dla Whiplash, prowadzonego przez Full Metal Jackie, Brown został zapytany o najbliższe muzyczne plany. Muzyk odparł:

Chcę kontynuować kierunek, w którym podążyłem na solowym albumie. W gruncie rzeczy planuję wejść do studia, nagrać trochę coverów i wydać album z coverami. Chcę po prostu zaprezentować więcej materiału i dać fanom coś fajnego.

Rex ma już za sobą kilka koncertów w ramach promocji “Smoke On This…”. Muzyk wystąpił w Nashville 14 lutego 2017 roku, a następnie z zespołem składającym się z Joe Shadida (gitara), Johna Luke’a Heberta (perkusja), Francisco “Pancho” Tomaselliego (bas) i Lance’a Harvilla (gitara) zagrał w Niemczech. W wspominanym wcześniej wywiadzie Brown mówił:

Niedawno wróciłem z Niemczech. Możesz grać próby z zespołem przez 2 lata, ale zanim nie staniesz przed publicznością… Nie brałem tego nawet pod uwagę, zanim nie wyszliśmy na scenę. Naprawdę nie mieliśmy za sobą wielu koncertów, więc chcieliśmy zagrać w tych małych klubach, poczuć ciepło, pot i specyficzną atmosferę. Udało się nam to osiągnąć. Chciałem tam zostać na kolejne 3 albo 4 tygodnie. To bardzo orzeźwiające dla artysty, gdy ma się taką wolność. Nie graliśmy żadnych coverów – zaprezentowaliśmy 43 minuty muzyki w czasie półtorej godziny. To było świetne uczucie. Czułem się świetnie. To proces budowania tego, czym chcę się teraz zajmować.

“Smoke On This…” ukazał się 28 lipca 2017 roku. Niedawno zostało opublikowane wideo do utworu “Fault Line”, który jest jednym z kawałków promujących najnowsze dzieło Rexa Browna.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.