Nirvana: nieznany akustyczny koncert z 1991 roku

0

W internecie ukazało się nagranie nieopublikowanego wcześniej koncertu, na którym wystąpił Kurt Cobain i Dave Grohl – obaj na gitarach akustycznych.

Raz po raz w internecie wychodzi na światło dzienne coś, z czym fani nie mieli wcześniej do czynienia. Tak stało się w przypadku nieznanego do tej pory koncertu Nirvany. Wystąpili na nim członkowie zespołu – Kurt Cobain i Dave Grohl, obaj na gitarach akustycznych.

Koncert miał miejsce w Edynburgu, w Wielkiej Brytanii, 1 grudnia 1991 roku. Było to wydarzenie charytatywne, a Cobain i Grohl wystąpili na nim jako „bardzo specjalni goście”. Reprezentanci strony LiveNirvana.com, którzy udostępnili koncert na swojej stronie napisali:

Próbowaliśmy dotrzeć do zapisu tego występu od jakichś 15 lat. Myśleliśmy, że nie zachowała się jego rejestracja, ale jednak się udało. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwania.

W 1991 roku Nirvana była intensywnie koncertującym zespołem, zarówno w Stanach, jak i Europie. Nagranie pochodzi z okresu przed wydaniem „Nevermind” i szczytem sławy, który symbolizowało strącenie Michaela Jacksona z pierwszego miejsca „Billboardu” czy też ciągle emitowanie teledysku do „Smells Like Teen Spirit” przez stację MTV.

Na wcześniej nieujawnionym nagraniu z koncertu zachowała się połowa utworów z zagranych pięciu – „Dumb”, „Polly” oraz fragment coveru The Vaselines „Jesus Don’t Want Me For a Sunbeam”, wraz z żartami Cobaina rzucanymi pomiędzy utworami.

Olga Kłos

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!