Metallica zarobiła 37 mln $ na ostatnich koncertach trasy

0

Warto grać w Metallice 😉 Przychód ze sprzedaży biletów na koncerty grupy tylko z ostatnich 8 koncertów osiągnął prawie 40 milionów dolarów.

Dane opublikował serwis Pollstar. Wziął on pod uwagę ostatnie 6 koncertów europejskiej trasy (w tym występ w Warszawie) oraz dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną w San Francisco, które odbyły się w zeszłym tygodniu. Ogółem sprzedano 371 514 biletów. Wszystkie brane pod uwagę występy zostały wyprzedane co do miejsca.

Naszą relację z koncertu na Stadionie Narodowym możecie przeczytać tutaj.

Przypomnijmy, że już w październiku Metallica zaczyna trasę koncertową po Australii. Potrwa ona do początku listopada. Kolejne plany zespołu to odwiedzenie Ameryki Południowej w kwietniu 2020 roku.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!