Nie żyje ojciec Cliffa Burtona – Ray Burton

0

W wieku 95 lat zmarł Ray Burton – ojciec legendarnego basisty Metalliki Cliffa Burtona. Przeżył on swojego syna o prawie 34 lata i zawsze dbał, by pamięć o nim wciąż była żywa. Teraz wszyscy żegnają samego Raya.

Ray Burton urodził się 30 stycznia 1925 roku i do końca swoich dni był aktywnym fanem metalu oraz sprzymierzeńcem Metalliki i przyjacielem członków zespołu. Pojawiał się na wielu koncertach byłego zespołu swojego syna, w tym na ostatnich S&M2. Na jego instagramowym profilu “cliffburtonfamily” jeszcze przed świętami został opublikowany filmik, na którym Ray życzy wesołych Świąt i poleca książkę “The ABCs of Metallica”.

Ray zmarł 15 stycznia, jednak wiadomość o jego śmierci została opublikowana dopiero teraz. Na profilach członków Metalliki również pojawiły się wspomnieniowe posty. Lars Ulrich napisał:

Ray… Dziękuję, że rozjaśniałeś każde pomieszczenie, w którym się pojawiałeś, za inspirowanie wszystkich nas pozytywną energią, Twoją wytrwałość, Twoją naturalność i że zawsze wszyscy czuli się komfortowo w Twojej obecności… I oczywiście dziękuję za obdarowanie świata prezentem w postaci Cliffa i jego unikalnego talentu. Jestem zaszczycony, że grałem i stałem koło niego. Spoczywaj w pokoju.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🖤🖤🖤 Lots of Love Ray , May you finally be with Cliff and Jan 🖤🖤🖤 #RayBurton

Post udostępniony przez Kirk Hammett (@kirkhammett)

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!