James Hetfield wypowiedział się na temat “sprzedania się” przez Metallikę

0

Od ponad dwudziestu lat Metallica jest bombardowana oskarżeniami o rzekome “sprzedanie się”. Wiele osób mówi, że zespół skończył się na wydaniu “Czarnego Albumu“, drudzy z kolei twierdzą, że ballada ‘Fade to Black‘ była pierwszym krokiem w tę stronę. Ale jak było naprawdę? Na ten temat wypowiedział się sam James Hetfield w wywiadzie dla Davide’a Fricke’a:

Pójście na kompromis to dobre rozwiązanie, zwłaszcza kiedy jesteś w zespole, a to zdarzyło się nam nieraz.

Postanawiasz coś zmienić i wykorzystujesz to na swoją korzyść, albo się tego boisz, uciekasz od tego i zostajesz w tym samym miejscu.

Sam się bałem. Obawiałem się teledysku [do ‘One’].

Zawsze kiedy włączaliśmy MTV, widzieliśmy tam Asię albo Toto. Założenie było takie: “Ok, wchodzimy w to”, ale tego tak naprawdę nie chcieliśmy.

Kiedy byłem w The Stone na Broadwayu w San Francisco by zobaczyć jakiś zespół – nie pamiętam nazwy, na pewno grali metal – jakiś dzieciak podbiegł do mnie i na mnie napluł.

Powiedział: “Sprzedaliście się! Nakręciliście teledysk!” Odpowiedziałem mu: “Oczywiście, że się sprzedaliśmy, a teraz spadaj”.

Wtedy zrozumiałem – możesz zostać nikim i nie rozwijać się, ale jeżeli masz coś ważnego do powiedzenia, musisz wykorzystywać takie sytuacje. Czy jest to teledysk, czy to internet, czy chociażby film, musisz to zrobić.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej:

Udostępnij to

O autorze

Fanatyk tradycyjnego heavy metalu, muzyki progresywnej oraz melodeathu. Ponad wszystkie zespoły ceni Iron Maiden, Led Zeppelin oraz Metallikę.