James Hetfield: “Metallica pomaga nam funkcjonować”

0

Zespół skupia się obecnie na promocji swojego ostatniego wydawnictwa zatytułowanego “Hardwired…To Self-Destruct”. Jednak w przerwie między koncertami James Hetfield znalazł czas, aby w rozmowie z Radio Futuro opowiedzieć o niezmiennej chęci tworzenia czegoś nowego.

Na końcu każdego dnia czujemy, że jesteśmy artystami i kochamy tworzyć sztukę, która nam się podoba. Dotyczy to utworów, koszulek, logo – wszystkiego. Mamy wielkie szczęście, że możemy sobie na to wszystko pozwolić. Ale uważam, że szczerość jest bardzo ważna dla integralności muzyki, integralności wszystkiego, co związane z Metalliką. Myślę, że fani naprawdę doceniają, że tworzymy muzykę taką, jakiej sami chcemy słuchać. To bardzo proste. Publiczność zawsze doceni szczerych muzyków.

Wokalista został także zapytany o to, czy spodziewał się, że ostatni album odniesie taki sukces:

Jestem bardzo, bardzo zaskoczony. Po 36. latach taki album jest dla ludzi czymś ważnym. To wciąż mnie zadziwia. Fani uwielbiają naszą muzykę pomimo upływu lat. Wciąż będziemy tworzyć nową muzykę, grać koncerty i robić wszystko, czego potrzebujemy jako ludzie i jako artyści. Metallica pomaga nam funkcjonować. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że przez najbliższe 2,5 roku będziemy w trasie koncertowej.

 

 

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."