Metallica przekazała ponad 6 mln zł na cele charytatywne

0

Podczas zakończonej w zeszłym tygodniu europejskiej trasy Metallica przekazała około 1,65 mln dolarów do lokalnych instytucji charytatywnych. Było to możliwe dzięki fundacji All Within My Hands, którą zespół powołał do życia w 2017 roku.

Dotacje zostały wpłacone przy okazji każdego z 25 koncertów europejskiej trasy. W Polsce Metallica ofiarowała 222 740 zł na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

W zeszłym roku, przy okazji koncertu w Krakowie, zespół przekazał 80 000 zł dla Banków Żywności w Polsce.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Metallica zagrała także charytatywny koncert akustyczny, który później ukazał się na winylu jako “Helping Hands… Live at Masonic”. Zyski ze sprzedaży (zarówno wyprzedanego winyla, jak i mp3, które wciąż można pobrać) trafiły do fundacji.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!