Lars zdradza szczegóły na temat koncertu S&M2

0

Metallica zakończyła wczorajszym koncertem europejską część trasy WorldWired Tour. Teraz przed zespołem kolejne wielkie wyzwanie – koncert z orkiestrą symfoniczną 6 września 2019 roku. Występ odbędzie się 20 lat po pierwszych koncertach S&M w 1999 roku. Rejestracja występów z 6 i 8 września będzie zaprezentowana w kinach na całym świecie, w tym w Polsce, jednorazowo 9 października.

SF Chronicles przeprowadziło wywiad z Larsem Ulrichem na temat nadchodzącego wydarzenia. Na pytanie czy będzie to regularny koncert Metalliki odpowiedział:

Pytasz czemu nie pójdziemy na łatwiznę? Dwa słowa: “San Francisco”. Po prostu. Kiedy jesteśmy w domu, musimy zrobić coś więcej. W tej kolaboracji jest kreatywny element, który naprawdę doceniamy i jesteśmy za niego wdzięczni. To wszystko rosło przez ostatnie miesiące. Było wiele maili i telefonów i muzycznych przygotowań. Także tak, w tym wypadku nie idziemy na łatwiznę.

Następne pytanie dotyczyło setlisty – czy zespół będzie trzymał się piosenek zagranych 20 lat temu i S&M2 będzie tylko hołdem dla pierwszego koncertu?

Myślę, że część mnie chce powiedzieć “Poczekamy i zobaczymy”. Ale każdy, kto zna Metallikę wie, że coś pomieszamy. Nie chcę wchodzić w zbyt wiele szczegółów co zrobimy. Nie mamy w dzisiejszych czasach zbyt wiele okazji na niespodzianki, ale ludzie, którzy znają Metallikę wiedzą, że po 20 latach nie możemy się oprzeć i trochę namieszać dodając parę zwrotów akcji.

 

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!