Kirk Hammett o najnowszym albumie Gojiry: “To najlepsza rzecz jaką słyszałem od dłuższego czasu, prawdziwe dzieło sztuki”

0

Jakiś czas temu portal Malay Mail Online przeprowadził wywiad z gitarzystą Metalliki, Kirkiem Hammettem. Muzyk wypowiedział się o współczesnej scenie muzycznej, a także zdradził jakich młodszych kapel aktualnie słucha.

Okazało się, że gitarzysta ogromne nadzieje wiąże z Lamb of God, najbliżej serca Amerykanina jest jednak najnowszy album francuskiej Gojiry. Dla Kirka to prawdziwe dzieło sztuki:

To najlepsza rzecz jaką słyszałem od dłuższego czasu. Kocham ich najnowszy album. Myślę, że to prawdziwe dzieło sztuki. Jest ciężki i nastrojowy, a także zawiera wszystko, co chcesz usłyszeć – skomplikowane rytmy, wspaniałe bębny, świetne riffy i po prostu niesamowite kawałki!

Muzyk wie co dobre i nie ukrywa, że z radością poznaje młodsze kapele. Już w 2002 roku pozytywnie wypowiadał się m.in. o Meshuggah:

Wiesz, myślę, że Meshuggah jest genialne. Często nadmierna ekstremalność nie ma dla mnie sensu, jednak w ich wypadku jest inaczej. Wszyscy o nich mówili na Ozzfeście, a ja także ich bardzo szanuję. Może nie słucham takiej muzyki na co dzień, ale mnie to interesuje. Niewiele jest takich kapel! To cholernie ciekawe, po prostu siadasz i zastanawiasz się w jaki sposób oni akurat grają na perkusji […] Nigdy wcześniej nie słyszałem czegoś podobnego!

Gitarzysta miał nawet zaszczyt zagrać ze Szwedami, muzycy wystąpili na festiwalu Hammetta, “FearFest” w 2015 roku. Wówczas wypowiedział się o nich w podobnym tonie:

Z wielu różnych powodów to jedna z najlepszych kapel metalowych. Jeśli chodzi o technikę, wirtuozerię, czy oryginalność przed Meshuggah nie ma nikogo! Są wyjątkowi, trochę czerpią z nurtu dadaizmu. Wiem, że używam bardzo ogólnych słów, ale tylko w taki sposób mogę wyjaśnić co do nich czuję.

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.