Kirk Hammett (Metallica): “Nasza muzyka ma w sobie element niebezpieczeństwa”

0

Podczas występu Metalliki na X Games Kirk Hammett udzielił wywiadu dla Man Cave Daily. Gitarzysta został zapytany, czy zgadza się z tym, że jego zespół podkłada idealny soundtrack do festiwalu, na co odpowiedział:

Energia wychodzi z naszej muzyki i wznosi się na wyższy poziom. To motywujące, gdy ludzie ją słyszą, wgłębiają się w nią, czują tę energię i dają się przez nią pobudzić.

Nasza muzyka ma w sobie element niebezpieczeństwa i nastrój, który je przywołuje. To nie jest niebezpieczne, ale na pewno ma w sobie pierwiastek niebezpieczeństwa. Myślę, że wielu z tych ekstremalnych sportowców rozumie, o co mi chodzi.

Wydaje mi się, że ci sportowcy chcą doświadczyć zakończenia i słuchają następnego utworu. Uważam, że pod względem psychologicznym, pozwala im to dojrzeć koniec tego, co robią – nieważne, czy chodzi tu o wyścig czy coś innego. To pomaga im zobaczyć zakończenie i wiedzieć, że jakoś przez to przejdą.

Kirk dodaje:

Muszę ci jednak powiedzieć, że gdy surfuje i widzę jebaną falę, która zmierza na mnie i ma z 10 stóp, ostatnią rzeczą, o której myślę, jest muzyka. Skupiam się wtedy nad tym, że muszę być w odpowiedniej pozycji, nabrać stosownej prędkości, złapać tę falę i tak dalej… Z własnego doświadczenia wiem, że w takich sytuacjach nie myślę o muzyce – po prostu taki jestem. Gdy idę biegać, nie słucham muzyki, tylko podcasty.

Cały wywiad do przeczytania tutaj. Dla niezaznajomionych w temacie – X Games to  jedna z najsłynniejszych corocznych imprez sportów ekstremalnych. W zawodach tych uczestniczyli tacy znamienici sportowcy jak Tony Hawk czy Dave Mirra.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.