Kirk Hammett o nowym albumie Metalliki: “Ukończyliśmy go w 25%”

0

Ostatnimi czasy Kirk Hammett stał się najbardziej medialnym członkiem Metalliki. Gitarzysta udzielił wywiadu dla Bilboardu, w którym wspomina o postępie w pracy nad nowym wydawnictwem, tak bardzo oczekiwanym przez fanów. Konkretna data premiery oczywiście nie pada, ale z rozmowy można dowiedzieć się, że amerykańska kapela ukończyła pisanie krążka w 25-30%. Fragment jego wypowiedzi tłumaczymy poniżej:

Mamy wiele dobrych utworów. W tym momencie ciągle się zmieniają. Nic nie jest wyryte w kamieniu. Wciąż mamy dużo materiału, trzeba to po prostu przesiać. Mamy ponad tuzin kompozycji i ponad dwieście lub trzysta riffów. Ciężko stwierdzić w jakim punkcie znajdujemy się rzeczywiście. Myślę, że nie jesteśmy jeszcze w połowie. Chciałbym powiedzieć, że ukończyliśmy go w 25%, no może 30%.  Trudno wypowiedzieć się na ten temat, ale to znaczy, że pracujemy, mamy utwory, a planujemy napisać ich jeszcze więcej.

Gdy jedziemy do studia, to jest to coś ważnego, osiąga monstrualne rozmiary. Zajmuje dużo miejsca w naszym życiu. Tak, można to porównać do czegoś monstrualnego. Zrobiliśmy o tym film, więc możesz już iść człowieku!

Ostatnim samodzielnym wydawnictwem Metalliki jest “Death Magnetic” z 2008 roku, który był udanym powrotem do korzeni. W 2011 roku ukazała się również kolaboracja z Lou Reedem pt. “Lulu”, jednak nie zaskarbiła sobie ona wielu zwolenników.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.