Kids react to METALLICA: “Nie sądzę, że to klasyfikuje się jako muzyka”

0

Zapewne znacie serię “Kids react to: music”, w której, jak sama nazwa wskazuje, dzieci reagują na pewne, często zupełnie nieznane dla nich zespoły czy wykonawców. Tym razem możemy oglądać reakcje dzieciaków, które oglądają teledysk do ‘Hardwired’ oraz słuchają największych klasyków Metalliki – “Master of Puppets”, “One”, “Enter Sandman”.

Niektóre wypowiedzi spowodowały u mnie szybsze bicie serca, niektórym reakcjom nie ma się co dziwić, ale trzeba też przyznać, że kilkoro dzieci świetnie się bawiło lub chociażby odniosło się z szacunkiem (mimo, że nie słuchają takiej muzyki). Podsumowując krótko część z pytaniami: Żadne z dzieci nie umiało wskazać wykonawcy, większość nie umiała określić gatunku muzycznego, a niektóre z nich przyznały, że kojarzą nazwę Metallica z… koszulek i plakatów. Dla wielu dzieci był to niespotykany rodzaj muzyki – jeden z chłopców słusznie stwierdził, że w radio słyszy się tylko Justina Biebera i pop. Kiedy dzieci usłyszały, że Metallica tworzy muzykę od 30 lat, były pełne podziwu. Kilkoro rozpoznało brzmienie “Enter Sandman”, co jest pocieszeniem, ale marnym. Dzieci komentowały także wokal Jamesa, który raczej nie przypadł do gustu.

Osobiście nie dziwię się wielu wypowiedziom, np. że jest to dla młodych uszu zbyt głośne, czy chaotyczne. Wiadomo, że dzieci nie muszą znać utworów rockowych i metalowych, a tym bardziej je lubić. Jest to kwestia gustu. Z kolei kwestią gustu nie jest brak szacunku, który widać u niektórych z nich. Zdumiewające jest, że obecnie dzieci nie rozpoznają kultowych zespołów przez pryzmat ich twórczości i wpływu na scenę muzyczną, a dzieje się to poprzez koszulki celebrytek czy tweeter. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości znudzeni popem nastolatkowie zapragną odkrywać inne gatunki muzyczne.

Oto kilka szokujących wypowiedzi:

“Nie sądzę, że to klasyfikuje się jako muzyka”

“Ciężko uwierzyć, że ludzie naprawdę tego słuchają”

“Zgadują, że to Rolling Stones, albo coś w tym stylu”

“Widziałem, że Kylee Jenner nosi ich koszulkę”

“Nie wiem, czy chcę wiedzieć, kim oni są”

“Mają chyba z 80 lat”

Po więcej, koniecznie obejrzyjcie całość i bonus poniżej.

Udostępnij to

O autorze

Aleksandra