Babymetal inspiruje się Metallicą

0

O młodych japonkach robi się coraz głośniej, dziewczyny wykonują muzykę, którą ciężko wrzucić w jakieś obecne ramy gatunkowe, a już na pewno nie można ich utożsamiać z thrashem. Jednak w trakcie wywiadu z portalem RollingStone.com zgodnie przyznają, że to właśnie ikona thrashu, Metallica jest dla nich bardzo ważnym i inspirującym zespołem:

Nigdy nie dostałyśmy od nich żadnych wskazówek, ale wiele nauczyłyśmy się patrząc na nich występujących na scenie. Oni oddzielają to, kim są na scenie, od tego, kim są prywatnie. Tego się od nich uczymy i mamy nadzieję, że w przyszłości osiągniemy ten sam poziom doświadczenia scenicznego, co oni. To wygląda tak, jakby czerpali energię wprost od bogów metalu – to niesamowite.”

Babymetal podpisał również kontrakt z RAL/Sony Music Entertainment na wydanie debiutanckiego albumu, a niedawno ukazał się singiel “Gimme Chocolate!!”, do obejrzenia poniżej.

Udostępnij to

O autorze

Son Goku

Z zawodu kucharz, z zamiłowania muzyk, gitarzysta, kompozytor...Tą wspaniałą muzyką zaraziłem się od wujka, który całymi dniami puszczał mi Rammstain'a. Przez całe życie idę z przekonaniem, że wszystko jest możliwe! oraz, że "Za­bija­nie dla po­koju jest jak piep­rze­nie się dla cno­ty."..- S. King