Metallica nagra teledyski do wszystkich utworów z “Hardwired… To Self-Destruct”

0

Według najnowszych informacji, Metallica planuje stworzyć wideo do każdego utworu, który znajdzie się na nadchodzącym albumie zatytułowanym “Hardwired… To Self-Destruct”. Lars Ulrich mówił w wywiadzie dla The Straits Times:

W obecnych czasach YouTube jest największą na świecie stacją telewizyjną, więc zdaliśmy sobie sprawę, że możemy nagrać teledysk do każdego z utworów na zbliżający się krążek.

Metallica zamierza nagrywać teledyski pomiędzy akcjami promującymi i koncertowaniem związanym z następcą “Death Magnetic”, który ukaże się 18 listopada.

Ulrich opisuje nagrywanie teledysków jako “wielkie przedsięwzięcie”:

Praktyczna strona nagrywania 12 clipów jest nieco szalona, szczególnie, jeśli próbujesz promować swoją płytę i wciąż jesteś w innym miejscu, dokładając jednocześnie starań, żeby nic nie wyciekło. To szalone, ale jednocześnie fajne.

“Hardwired…To Self-Destruct” składać się będzie ze wspominanych wcześniej dwunastu utworów o łącznej długości niemal 80 minut, stąd pomysł zespołu na wydawnictwo dwupłytowe. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Greg Fidelman do spółki z Larsem i Jamesem Hetfieldem.

Do tej pory Metallica opublikowała 3 utwory, które znajdą się na ich nadchodzącym albumie. Kolejno: “Hardwired”, “Moth Into Flame” i najnowszy, “Atlas, Rise!”.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.