Mastodon i Pantera inspiracją dla Christiana Bale’a

0

Znany między innymi z roli Batmana Christian Bale zagrał w filmie “The Big Short”. Wcielił się tam w rolę menadżera Michaela Burry’ego. Mężczyzna ze względu na stresujący rodzaj pracy rozładowywał emocje grając na perkusji rock oraz metal. Aby zapewnić swojej postaci wiarygodność, Bale przeszedł kurs gry na ulubionym instrumencie Burry’ego. We wczuwaniu się w metalowy klimat pomagała mu grupa Pantera oraz Mastodon. Aktor tak wspomina swoje doświadczenia z perkusją i metalem:

To był wspaniały, intensywny kurs. Podwójna stopa w ‘By Demons Be Driven’ Pantery – idealny numer, od którego można zacząć. Tak właśnie rozwijał się Mike Burry i rzeczywiście w ten sposób się uspokajał. Słuchał tej muzyki całymi dniami, ciągle towarzyszyła mu w słuchawkach. Oczywiście nie tylko Pantera, ale też chociażby Mastodon. Jego mózg jest tak przegrzany, że death metal go uspokaja. To człowiek, który bardzo się od nas różni.

Czy aby na pewno tak się różni? 🙂

Cały wywiad z aktorem jest dostępny do obejrzenia poniżej:

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.