Ne Obliviscaris, Allegaeon i Virvum na dwóch koncertach w Polsce

0

Zespół Ne Obliviscaris jest w trakcie promowania swojego najnowszego krążka pt. “Urn”, który ukazał się w październiku 2017 roku. Przy okazji pierwszej europejskiej trasy jako headliner, Australijczycy nie ominą naszego kraju. Grupa zagra 15 kwietnia w Poznaniu oraz 17 kwietnia w Bielsku-Białej.

Jako goście specjalni wystąpią Allegaeon ze Stanów Zjednoczonych oraz Szwajcarzy z Virvum. Po więcej informacji zapraszamy poniżej, do naszego kalendarza koncertowego.

Ne Obliviscaris + Allegaeon + Virvum
15.04.2018, Poznań, Klub Pod Minogą
17.04.2018, Bielsko-Biała, Rudeboy Club

Ne Obliviscaris (Progressive extreme melodic metal, Melbourne, Australia)

Założony w 2003 roku Ne Obliviscaris trafił na scenę koncertową w lutym 2006 roku, by zyskać szerokie uznanie krytyków, przynosząc wiele unikalnych dźwięków, intensywnych występów na żywo i niezwykle utalentowanego składu.

Ne Obliviscaris pochodzi z Melbourne w Australii, jest to sześcioosobowy metalowy zespół składający się ze skrzypiec, 2 gitar, basu, perkusji oraz czystego i ekstremalnego głosu. Inspirowani szerokim wachlarzem nurtów metalu tworzą muzykę o wielu skrajnościach, a ich kompozycje często przekraczają dziesięć minut. Muzyka Ne Obliviscaris jest czasami bardzo techniczna i skomplikowana, a momentami prosta i subtelna, tworzy w ten sposób niezwykle oryginalny gatunek metalu, który sprzeciwia się normalnej kategoryzacji.

Prawie 9 lat po założeniu kapeli i 5 lat po ostatnim demo (którym to zaskarbili sobie niemałe uznanie w metalowym podziemiu) NeO wydał pierwszy długogrający album – “Portal Of I”, który zdobywa rewelacyjne recenzje na całym globie. Po znakomicie przyjętym debiucie, popularność kapeli rośnie i Ne Obliviscaris szybko staje się jednym z bardziej obiecujących zjawisk na australijskiej scenie metalowej. 

W czerwcu 2014 wyszedł drugi LP – “Citadel”, który, jak poprzednik, zostaje niezwykle ciepło przyjęty przez fanów. Po kilku wcześniejszych trasach po Australii, NeO po raz pierwszy promował swój materiał na koncertach w Europie i Ameryce płn, supportując na trasach m.in. Fleshgod Apocalypse, Cradle of Filth. W 2015 grali na większości metalowych festiwali w europie, m.in. Bloodstock (Anglia), Metaldays (Słowacja), Hellfest (Francja), czy na doskonale znanym polskiej publiczności Brutal Assault (Czechy). 

27 września 2017 ukazał się “Urn”, po czym NeO niemal od razu ruszył jako headliner w trasę z promocją nowego materiału. Od listopada zeszłego roku, przez kilka następnych miesięcy zespół zagrał ponad 60 koncertów, odwiedzając Amerykę Płn, Australię i Nową Zeladnię oraz Europę. 

Allegaeon (Modern Melodic Death Metal, Denver/Fort Collins, Colorado, USA)

Allegaeon powstał w 2008 roku i początkowo grali tylko małe koncerty w knajpach w okolicy Fort Collins. W sierpniu 2008 wydali samodzielnie pierwszą EP-kę zatytułowaną po prostu “Allegaeon”. Niedługo potem podpisali kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records, by początkiem 2010 roku wejść do studia i nagrać debiutancki album “Fragments of Form and Function”, który został wydany w lipcu 2010. Od tego czasu Allegaeon aktywnie koncertował i regularnie, co ok. 2 lata, wydawał kolejne albumy. 
Ich czwarty album pt.”Proponent for Sentience”, wydany we wrześniu 2016 zdobył szerokie uznanie wśród fanów oraz krytyków. Został określony jako “album wielkiej wagi” w nowoczesnym metalu. 

Allegaeon gra szeroką gamą stylów i często są określani jako techniczny melodic death metal. W swoje riffy wplatają dużo melodii, czy elementów metalu progresywnego nie tracąc przy tym na ciężkości. 

W warstwie tekstowej Allegaeon czerpie wiadrami z tematyki naukowej, czy sci-fi, poruszając takie zagadnienia jak cywilizacja, filozofia, teoria ewolucji, fizyka, biologia, kronika, sztuczna inteligencja, obcy itp. 

Virvum (Death Metal, Zurich, Switzerland) 

Zespół został założony przez Bryana Bergera oraz Nica Gruhna w 2007 r. w Zurichu. Jako swoją inspirację szwajcarzy wymieniają twórczość takich zespołów jak Necrophagist, Vital Remains, Chimaira, czy Animals As Leaders. Do 2016 Virvum miał na koncie 2 single, a wrześniu 2016 ukazał się debiutancki album – mocarny “Illuminance”. 

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.