Festiwal Cztery Pory Rocka

0

3 edycja “Czterech Pór Rocka” odbędzie się 12.03.2016 (sobota), tradycyjnie już, w klubie „U Bazyla” w Poznaniu. Start o godz. 19:00.

Bilety do kupienia w klubie, w sklepie Rocklongluck (ul. Półwiejska 20, Poznań), on-line oraz bezpośrednio od zespołów.
Cena: 35zł/45zł (przedsprzedaż / w dniu koncertu).

Cztery Pory Rocka

12.03.2016, Poznań, u Bazyla
Start 19:00
Szczegóły
Wydarzenie FB

Line-up:
Besides
Spoiwo
BEYOND THE EVENT HORIZON
Abstrakt
Ayden

BESIDES

Zespół Besides powstał w 2011 w Brzeszczach. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, który grając niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobył główną nagrodę w ósmej edycji programu.

W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, który został świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Liczne pozytywne recenzje oraz koncerty o niepowtarzalnym klimacie, wzbogacone o wizualizację, sprawiły że zespół w krótkim czasie stał się jednym z czołowych przedstawicieli gatunku. Za sprawą warszawskiej Fonografiki została wydana reedycja albumu poszerzona o utwór „Endless”. Muzyka Besides pojawiała się na falach radiowej „Trojki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośniach radiowych.

Po zaledwie dwóch latach od udanego debiutu powstał drugi album Besides – „Everything is”. Płyta, jak mówią sami muzycy, jest bardziej dojrzała i urozmaicona brzmieniowo. Tym razem zespół postawił na brudne brzmienie gitar oraz więcej elektroniki, co sprawia, że nie tylko znajdziemy na niej melancholijne muzyczne pejzaże, które przeważały na debiutanckim krążku, lecz także niespokojne, trzymające w napięciu partie dźwięków. Album składa się z ośmiu premierowych utworów, które po raz kolejny pozwolą udać się w emocjonalną podróż, uwolnić wyobraźnie i odpłynąć gdzieś „poza”. Produkcją zajął się Maciej Karbowski znany z zespołu Tides From Nebula i Moonglass. Natomiast za szatę graficzną, tak jak w przypadku „We Were So Wrong” odpowiada Danuta Kazimierczak.

Zespół na swoim koncie ma już ponad 150 koncertów w Polsce m.in. z takimi zespołami jak: Tides From Nebula, Ania Rusowicz, Obscure Sphinx, LemON, DispersE, Spiral, Moonglass. Nie zwalniają jednak tempa i już zapowiadają, że w kolejnym roku, wyjadą ze swoją muzykę poza granicę naszego kraju.

Skład:
Paweł Kazimierczak – gitara
Piotr Świąder – Kruszyński – gitara
Artur Łebecki – bas
Bartłomiej Urbańczyk – perkusja

SPOIWO

Zespół piątki przyjaciół, który powstał w 2009 roku. Od tego czasu konsekwentnie rozwija i kształtuje swoje charakterystyczne brzmienie, gdzie nastrojowe kompozycje łączą się z szaleństwem, a smutek potrafi eksplodować radością. Przestrzenny gitarowy zgiełk i niepokojąca aura syntezatorów, w połączeniu z głębokim basem i mocą perkusji tworzą potężną ścianę dźwięku. Twórczość zespołu jest połączeniem takich gatunków jak post-rock, ambient, czy muzyka filmowa. Nieprzypadkowo twórczość SPOIWA porównywana jest często do muzyki filmowej. W 2012 nastąpiło spotkanie dźwięku z obrazem. Dwa teledyski do utworów “Years of Silence” (autor: David Lindberg) oraz “Skin” (autor: Kristof Brandl) spotkały się ze świetnym przyjęciem, dzięki czemu zespół na trwałe zaistniał w świadomości fanów tego gatunku.

Na swoim koncie mają kilkadziesiąt koncertów, zarówno z uznanymi artystami krajowymi i zagranicznymi, między innymi: Tides from Nebula (PL) SLEEP PARTY PEOPLE (DEN), God is an Astronaut (IRL) Sleepmakeswaves (AUS), Skyharbor (IND), Maybeshewill (GB), Tangled thoughts of Leaving (AUS) Solkyri (AUS). W marcu 2015 ukazał się ich debiutancki album “Salute Solitude”, który zebrał bardzo dobre recenzje zarówno w prasie polskiej jaki i zagranicznej.

Skład:
Paweł Bereszczyński – bas, syntezator
Piotr Gierzyński – gitara
Simona Jambor – syntezator
Krzysztof Sarnek – perkusja
Krzysztof Zaczyński – bas, syntezator

“Years of Silence”:

http://www.youtube.com/watch?v=mYDlP4dNvBE

BEYOND THE EVENT HORIZON

Zespół Beyond the Event Horizon powstał w roku 2010 w Poznaniu z inicjatywy gitarzystów Marka i Adama. Ich muzyka to post-rock nie do końca trzymający się przetartych schematów, co daje im własną tożsamość muzyczną. Przez cały czas zespół aktywnie pracował nad materiałem muzycznym i uznaniem nie tylko lokalnej publiczności, zdobywając kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel, a także biorąc udział w ważniejszych imprezach jak chociażby: poznański “Energia Lecha Festival” oraz supportując takie zespoły jak: Khuda, Dorena, Antimatter czy Crippled Black Phoenix. Beyond The Event Horizon wyróżniony został specjalną nagrodą Anny Józefiny Lubienieckiej (ex-wokalistka Varius Manx) w plebiscycie „Studenckie poniedziałki 2011r.” Przełomowym momentem dla zespołu stał się udział w POST ROCK FESTIVAL, gdzie zagrali przed Long Distance Calling (Niemcy) oraz Tune (Polska). Choć zespół ma na swoim koncie doświadczenia z wokalistką, obecnie postawił na twórczość instrumentalną.

Oparte na prostych riffach długie utwory o kosmicznym przestrzennym wybrzmieniu zabierają słuchaczy w pełną wrażeń podróż po wszech świecie. Utwory rozbrzmiewają z wolna, wybuchając harmonią dźwięków poszarpanych mocniejszymi uderzeniami w perkusję i struny gitary. Ambientowy klimat zapewnia bogata kompozycja efektów i klawiszy. Efektem pracy członków zespołu jest nagrany i zmiksowany w lutym 2013 r., w Perlazza Studio, materiał na debiutancki album pt. Event Horizon. Instrumentalna muzyka stworzona przez pięciu indywidualistów o różnych preferencjach muzycznych zaowocował różnorodnością. Ekspresja utworów wzrasta, aż do momentu kulminacyjnego w utworze “Sharper”, by potem spokojnie opadać, aż do nastrojowej i rytmicznej “Shanity”. Słuchacz spodziewać się może połączenia post rocka, metalu oraz muzyki psychodelicznej i progresywnej. Różnorodność dźwięków i stylów gwarantuje, że każdy znajdzie odzwierciedlenie swoich gustów muzycznych.

Skład:
Adam “Kowal” Kowalka – gitara
Marek “Maras” Chorążyczewski – gitara
Paweł Michałowski – perkusja
Jakub Puszyński – bas
Tytus Adamczewski klawisze/efekty

“Event Horizon”:

https://www.youtube.com/watch?v=vim1B19bFLc

ABSTRAKT

Abstraktt – pogranicze świata prog/post rocka/metalu. Zespół zainteresuje szczególnie fanów Tool`a, Blindead czy Riverside; odnaleźć w nim można również elementy Pink Floyd, A Perfect Circle, Type O Negative czy Meshuggah.

Album LIMBOSIS został ogłoszony najlepszym, debiutanckim koncept albumem ostatnich lat. Zdobywa bardzo wysokie noty w Polsce jak i za granicą, m.in. 10/10 w Magazynie Gitarzysta, 4,75/5 Power of Prog czy 9,5/10 Death Magnetic. Pojawia się w wielu znakomitych portalach, magazynach i radiach (m.in. DPRP – świat, Empire Magazine – Niemcy, Teraz Rock – Polska, Prog Metal Zone – global, Prog Core – Kanada, Prog Britannia – UK, Tzertzelos – Ateny, Prog Archives – świat, Femforgacs – Węgry).

„Mrok, strach oraz ciężar zderza się tu z pięknem melodii i dźwięków. W ciemności, gdzie scena rozświetlana jest przez wizualizacje, Abstrakt zabierze Cię do świata, w którym jeszcze nie byłeś..”

74 minut Limbosis przedstawia kilka historii, które łączą się w spójną całość. Bezimienny bohater, wyrwany ze snu wpada w koszmar. Zostaje porwany przez białookiego kierowcę w podróż przez swoje słabości, popędy, mechanizmy obronne – ograniczenia. Z każdym przystankiem padają kolejne bariery w drodze do postrzegania rzeczy takimi jakimi są. W drodze do panowania świadomości nad zwierzęcą naturą „bodźca -reakcji”.

„Wyobraź sobie scenę rozświetlaną przez wizualizację, żar energii pobudzający zmysły, przekaz sięgający najgłębszych i najmroczniejszych pokładów twojej podświadomości..”

Enjoy the ride!

www.abstraktband.com

AYDEN

“Zastanawiałeś się kiedyś nad wielkością wszechświata? Albo nad granicami swojego poznania? Nie chciałbyś kiedyś zrzucić neseser z wiaduktu, zdjąć krawat, potargać włosy i pójść byle przed siebie? Kiedy ostatnio robiłeś coś po raz pierwszy? Nie chciałbyś zamknąć oczu i odpłynąć na chwilę?

Cześć. Jesteśmy Ayden i gramy post-rock.”

Zespół Ayden powstał w 2012 roku. Po serii udanych koncertów w Poznaniu i Wielkopolsce, nagrano utwór Antykwariat na kompilację Cold wind is the promise of storm. Aktualny skład Ayden tworzą: Błażej Drótkowski, Dawid Maciejski, Filip Słowiakowski i Łukasz Kordys. Muzyka określana jako post-rock łączy się z elementami progresji.

Kwartet dzielił scenę z takimi zespołami jak: Spoiwo, Besides czy Kairon;IRSE.

Daj się przekonać.

CZTERY PORY ROCKA vol.3

Udostępnij to

O autorze

Piotr Wasilewski

Księżyc milczy piotrek665