Mentally Blind wystartują w marcu z trasą “CODE: UNDERGROUND TOUR”

0

16 marca 2018 startuje ogólnopolska trasa koncertowa wrocławskiego Mentally Blind, która obejmie 8 miast i potrwa do maja 2018 roku.

W roli supportów na scenie będzie można zobaczyć Netherless oraz Fleshcold. Oprócz utworów z ostatniej EPki “The Perception” Mentally Blind zaprezentuje utwory które znajdą się na nadchodzącej, długogrającej płycie.

“CODE: UNDERGROUND TOUR”
Mentally Blind + Netherless + Fleshcold
16.03, Poznań, Pod Minogą
17.03, Słupsk, Motor Rock Pub
23.03, Wrocław, Ciemna Strona Miasta
6.04, Toruń, 2 Światy
7.04, Chodzież, CHDK, Kadr Klub (supporty: In Hell’s Duty, NEX)
13.04, Oleśnica, Klub Ściema
14.04, Ostrów Wielkopolski, Piwiarnia u Bossmana
02.05, Katowice, Klub Faust


Mentally Blind (Polska, Wrocław), progresywny metalcore:

Zespół Mentally Blind powstał w 2009 roku, jednak w obecnym składzie gra od 2015 roku. Ostatnie krótkogrające wydawnictwo “The Perception”, wydane w 2015 roku, wysoko postawiło poprzeczkę i sprawiło, że zespół stał się rozpoznawalną marką nowoczesnego grania w Polsce. Muzyka Mentally Blind opiera się o specyficzne kompozycje w klimatach metalu progresywnego/metalcore, które oprócz technicznych partii mają do zaoferowania całą paletę różnorodnych barw, począwszy od przestrzennych pogłosów, na dźwięku analogowych synthów kończąc. Na swoim koncie mają dwie trasy koncertowe u boku dobrze znanej Materii, oraz supporty takich zagranicznych gwiazd jak Monuments, Bury Tomorrow, Hactkivist, Uneven Structure czy Napoleon.

Fleshcold (Polska, Rypin), metal progresywny:

Netherless (Polska, Wrocław), progresywny metalcore:

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.