King Dude prezentuje klip do utworu ‘Time To Go To War’ promującego jego najnowszą płytę

0

King Dude po ciepłym przyjęciu przez fanów i krytyków albumu “Sex” z 2016 roku, powraca z nową płytą. Album “Music To Make War To” ukaże się już 24 sierpnia za pośrednictwem Van Records. Jednym z utworów promujących album jest “Time To Go To War”, do którego powstał teledysk stworzony przy współpracy z Shaunem Bassem i Carmelem Kosterem.

Historia przedstawiona w klipie to krwawe sceny z “Ostatniej Wieczerzy”. Teledysk jest równie mroczny i pełen ukrytych symboli, co jego utwory. King Dude zapowiada zarówno obrazem, jak i tytułem nowego wydawnictwa, że tym razem na swojej płycie skupi się na tematyce wojennej. Użyje swoich dosadnych tekstów i agresywnych melodii do zaprezentowania nam, co dla niego kryje się pod hasłem “wojna”.

Pod wieloma względami wojna stwarza okazję do prezentowania aktów wielkiej odwagi. Ludzie są wówczas bardziej współczujący, myślą rozsądnie, czują głębszy żal i silniejszą miłość. Teraz bardziej niż kiedykolwiek, kiedy czujemy, że wisi nad nami niewidzialne widmo wojny, powinniśmy przypomnieć sobie historię i na nowo zrozumieć, czym jest wojna i co ze sobą niesie – opowiada King Dude o motywach najnowszej płyty.

Król Koleś po raz kolejny wraca do Polski na dwa koncerty promujące najnowsze wydawnictwo. Muzyk zagra wkrótce w Poznaniu oraz Krakowie:

Music To Make War To
King Dude + Kaelan Mikla

22.09.2018
Poznań / Klub pod Minogą

23.09.2018
Kraków / Zet Pe Te

Music to Make War To

1.     Time To Go To War
2.     Velvet Rope
3.     Good & Bad (feat. Josephine Olivia)
4.     I Don’t Write Love Songs Anymore
5.     Dead Before the Chorus
6.     Twin Brother of Jesus
7.     In The Garden
8.     The Castle
9.     Let It Burn
10.   God Like Me

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.