John Petrucci (Dream Theater) zdradza, który utwór jest dla niego najtrudniejszy do zagrania na żywo

0

Na co dzień gitarzysta Dream Theater ostatnio jest zaangażowany w projekt o nazwie G3. To inicjatywa wirtuoza gitarowego, którym jest Joe Satriani, polegająca na koncertowaniu po świecie znanych mistrzów gitarowego rzemiosła. Tym razem na wyjątkowym tour po Europie, rozpoczynającym się w Moskwie, a kończącym w Glasgow, oprócz Joe Satrianiego, zagrają John Petrucci, długoletni członek i współzałożyciel grupy Dream Theater, oraz Uli Jon Roth – były członek Scorpions. Panowie dotrą także do Polski już 19 marca. Na jednym ze spotkań, związanych z projektem G3, John został zapytany o utwór, który stanowi dla niego największe wyzwanie:

To numer ‘Damage Control’ z albumu “Suspended Animation” z 2005 r. To jest po prostu szalone. Mówiłem już kiedyś, że czuję się, jakbym musiał cały czas ograniczać straty, grając to. Tam jest tak wiele podchwytliwych rzeczy. Znaki metryczne, wyzwania techniczne itd. To musi być pełna koncentracja.

Najwyraźniej nie tylko Petrucci uważa ten utwór za bardzo trudny. Przyznał mu rację Satriani, który pochwalił umiejętności kolegi i stwierdził, że dzięki oglądaniu go, jak gra ten numer, może wiele się nauczyć. Muzyk stwierdził także, że to numer skomplikowany nie tylko dla gitarzysty.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.