Johan Hegg o nowej płycie Amon Amarth: „Myślę, że ludzie będą mile zaskoczeni tym albumem”

0

W przyszłym miesiącu ukaże się nowa płyta Amon Amarth zatytułowana „Berserker”. Jej premiera zaplanowana jest na 3 maja. Nadchodzący album był głównym tematem rozmowy z wokalistą, Johanem Heggiem, i gitarzysta, Olavim Mikkonenem ze stacją radiową WSOU.

Według Hegga i Mikkonena komponowanie i przygotowanie materiału na „Berserker” zajęło tym razem sporo czasu.

Olavi Mikkonen:

Kiedy w końcu nagraliśmy ten album, był to trzeci raz, kiedy weszliśmy do studia. Pracowaliśmy więc nad nim dłużej niż nad jakimkolwiek poprzednim. Dwa razy wybraliśmy się do studia Abyss w Szwecji, a było to wiosną zeszłego roku. A potem, pod koniec lata, mieliśmy sesję nagraniową z producentem Jayem, także wypróbowaliśmy każdą wersję wszystkich utworów aż do finalnego nagrania.

Gitarzysta dodał też, że dodatkowy czas poświęcony na przedprodukcję miał znaczący wpływ na efekt. Natomiast zarówno on, jak i Johan chwalili „Berserker” jako najlepszy album Amon Amarth do tej pory.

Johan Hegg:

Zrobiliśmy coś zupełnie innego jako Amon Amarth, jednak jest to również coś znajomego dla fanów. Oczywiście nadal brzmi jak Amon Amarth, ale jest wiele nowych elementów i rzeczy. Myślę, że ludzie będą mile zaskoczeni tym albumem.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/